Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész napos légszomj, mitől...

Egész napos légszomj, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam,de mostanság nem rohamaim vannak, hanem egész nap szorongok, légszomjam van,sóhajtozok, ásítozok. Azelőtt rohamokban jelentkezett több tünettel együtt,most "csak" ezek vannak, de hullámzóan szinte egész nap.

Ez is lehet ugyanúgy a pánikbetegség vagy ez már valami más?


2013. ápr. 16. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem szinte csak ilyenek vannak, az az igazi roham, csak nagyon ritkán. Igen, ez is az, valószínű.
2013. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tipusos vegetatív tünete az alapbetegségednek.


Fordulj a kezelő pszichiáteredhez.

2013. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Egy nagyon fontos dolgot mondanék neked, mielőtt a pszichiátered újabb gyógyszert ír fel.

Én 2003-ban több, mint fél éven át nagyon súlyos pánik- és szorongásrohamokkal küzdöttem, iszonyatos volt, az egész akkori életemet meghatározta. Semmi másra nem tudtam gondolni, bármit csináltam, csak magammal voltam elfoglalva. Annyit jó tanácsként elmondanék, hogy lehetőleg készítményekkel próbálkozz, mint pl. jó erősre főzött orbáncfű tea. Amíg gyógyszereket szedtem, még csak tovább ott az állapotom.

Ami még segített: sok-sok mozgás, sportolás kifulladásig. Sétálj sokat a friss levegőn, tedd rendbe az életedet, kapaszkodj a szeretteidbe, és érd el, hogy a fennálló problémáiddal szembenézz!!!

Mondd ki hangosan, hogy mi a gond, és a fele más el is szállt.

Nagyon durva kálvárián vagyok túl, már teljesen rendbe jöttem, de ebben nagy segítségemre volt egy féléves (TB-re ingyenes) pszichoterápia!!!

Légszomjra jó gyakorlat:

4 számolásra beszívod jó mélyen a levegőt és 8-ra vagy, ha bírod, 16-ra kifújod!

Egy a lényeg, lassíts és mélyítsd a légzésedet!

ÉS NE FELEJSD EL: FEL LEHET ÉPÜLNI EBBŐL A HORRORBÓL!!!!


Kitartást! :)

2013. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a légzőgyakorlattal az a bajom, hogy attól még inkább légszomjam lesz és úgy érzem muszáj megszakítanom, mert félek, hogy ha még csinálom egy ideig akkor megfulladok.Lehet ez csak az én hülyeségem, és nem fulladnék meg, de nem merem kipróbálni.
2013. ápr. 16. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem a barátom pánikbeteg, de én őt így ismertem meg, és így szeretem, segítem. neki ugyanez van. egyenlőre még nem tudjuk mit kéne tenni, próbál másra gondolni olyankor, és az is nagy segítség hogy én elfogadom őt így. sokat javult azóta a helyzet, rohamok mostanában nincsenek. Semmit nem látni rajta, de ő mégis mondja, hogy most rosszul van.


Egy biztos, kávét, kólát, fekete teát ne igyatok!!! az is nagyon sokat ront a helyzeten!!!

2013. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen, ez is a pánikbetegséghez tartozik, tetőtől talpig kivizsgáltak engem és semmit nem találtak.Nehéz elhinni mikor ilyen valós a légszomly meg egykét fájdalom, de igen pszichés eredetű.
2014. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia, én most ugyanebben vagyok.

Neked az elmúlt pár évben jobb lett?

Ha igen, mi segített?

2022. dec. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!