Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem lassan megőrülök,...

Úgy érzem lassan megőrülök, nem tudom mit tehetnék, hogy orvosoljam a problémát?

Figyelt kérdés

Jópár hónapja majdnem minden éjjel , és az utóbbi időben kivétel nélkül minden éjjel felriadok olyan érzéssel , hogy beszélek álmomban ( nem tudom így van-e) és emiatt borzasztó kínosan érzem magam főleg , hogy lakótársakkal élünk. Próbáltam már mindent oda figyelek a háloszoba hömérsékletére ne legyen se meleg de ne is fázzak arra is , hogy legyen bent elég levegö se túl nagy pára. Javasolták a levendula ilatú illóolajakat is nállam nem vált be az sem. Napközben mozgok eleget és próbálok a szabadban is több időt tőlteni úgylátszik mindezt hiába ha lefekszem 9-kor éjfélkor már tuti felriadok, ha 1-kor fekszem akkor is felriadok 3körül. Szinte bármikorra tehetem a lefekvés időpontját biztos hogy 3-4 óra alvásnál több nem sikerül, viszont ha párom reggel hazaér vele tudok aludni rendesen általában viszont azt nem tehetem meg hogy hozzá igazítsam a hét minden napján a napirendem hiszen nekem napközbe van dolgom hétköznap. Azt hiszem ez miatt az alvás hiány miatt vagyok napközbe ingerlékeny sok esetben nem tudom türtőztetni magam a legkisebb dolgon is oly anyirra feltudom kapni a vizet, hogy az eszméletlen mintha nem is én lennék és aokszor kapom magam azon , hogy beszélnek hozzám de nem is figyelek.

Már fogalmam sincs mitől lehet ez, fáradság alvás hiány esetleg valamiféle mentális probléma? Mit tehetnék ellene?


2013. ápr. 29. 03:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Fáradtság, alváshiány miatt van szerintem is az ingerlékenység, meg hogy nem tudsz odakoncentrálni rendesen, ha figyelnek. Viszont az alvászavarod lehet pszichés probléma miatt. Pl. az elég érdekes, hogy ha a pároddal alszol, akkor simán megy minden. Minden oké a kapcsolatotokban? Nem félsz túlzottan, hogy elveszíted, esetleg történt veled valami mostanában? Valamitől nem érzed magad biztonságban, ilyesmi.... Nem vagyok orvos, szóval csak tippelgetni tudok
2013. ápr. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, kicsit megnyugtattál. A kapcsolatunkban minden oké, de most hogy írod ténylrg csak akkor érzem magam biztonságban ha lefekszik mellém . Sokminden történt az elmúlt egy évben ami megviselt főleg az állandósult cirkusz a lakótársakkal ami teljesen felörölt mostanra és költözésre esett a döntés. Gondolod részben ezis kihat a nyugtalanságomra és az alvási problémák is ebből gyökereznek?
2013. ápr. 29. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok sem orvos, sem pedig szakértő, de ha tényleg így megy a vita a lakótárssal, meg nagyobb változás van készülőben az életedben az szerintem okozhat ilyeneket. Nem nyugodt a környezeted, félsz stb. Szerintem ha ez a szitu rendbe jön akkor az alvásnál is minden oké lesz :) (Legalábbis remélem!!)
2013. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, ő biztos találkozott már ilyennel.
2013. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!