Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipnózis. Saját magamat...

Hipnózis. Saját magamat tudnám hipnotizálni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nem, nem valami hülyeségre gondolok, hanem hogy lehetnék-e saját magam hipnoterapeutája.
2009. szept. 27. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogyha hipnotikus álomba merülsz, akkor nem tudod majd magadat felébreszteni!!!... :D
2009. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, ezért keresek olyan módszert, amit egyedül is el lehet végezni. Pl. víziókat lássak és azt el tudjam mesélni stb :)
2009. szept. 27. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg létezik önhipnózis: pl. a relaxáció és a meditáció is egy egyedül létrehozott módosult tudatállapot.


A terápia viszont mindenképpen társas dolog; gondolj bele, terápiára azért van szükséged, mert van vmi lelki problémád, amit EGYEDÜL már nem tudsz megoldani. Itt mélyebb hipnózis jön létre, kapcsolat alakul ki a terapeuta és közted, stb.


pszichológushallgató

2009. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
20:30 örülök, hogy hozzászóltál te is :). És a relaxációt stb-t, hogyan végezhetném? Mármint alapokat tudnál írni?
2009. szept. 27. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Autogén tréning?
2009. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, utánanézek. :)
2009. szept. 27. 21:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Önhipnózis = Alvás amiben irányítod az álmaidat!!


Nekem eddig 1-2 szer sikerült ez de nagyon rövid időre mert ahogy kontrollálni kezdtem az álmom szinte azonnal felébredtem..

2009. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsi ha félreértettem, de én szinte állandóan irányítom az álmaim és sikeresen :) bár néha nem úgy sülnek el ahogy gondoltam :D
2009. nov. 26. 00:31
 9/10 anonim válasza:
De hogyan lehet azt hogy irányítod az álmaid??Érdekelne...:D
2010. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hmm erre én is kíváncsi lennék.

Nekem is sokszor előfordult,hogy irányítottam az álmom.De én se tudok mindig ,és ha sikerül akkor hirtelen felébredek:/

Múltkor az történt velem,hogy kezdtem zsibbadni háromszögeket láttam, és egyre jobban mentem vissza és aztán bejött egy álom amit én irányítottam...MAjd álmomba nem tudom hogyan, de átéltem 2 régi emlékemet.A 2.at szinte már majdnem el is felejtettem,ha az álmomba nem játszódott volna le velem megint... És olyan jó érzés volt:)

2010. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!