Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek neki? Sürgős!...

Hogyan segítsek neki? Sürgős! Megakar halni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a legjobb barátnom már az öngyilkosságon gondolkozik. Az egész amiatt van hogy abbahagyta a kosarazást vagyis kosatazik de csak hobbiszerűen... Viszont a családja és a barátnője nem támogatta ebben a döntésben. Lelki terrorral próbálják "jobb" belátásra bírni, de a barátom ebbe belerokkan! Megakar halni... Nem engedhetem. Mellette kell lennem. De már engem is kezdenek zaklatni a családtagok mit tegyek? Segíteni szeretnék neki!!

18/L



2013. máj. 1. 18:37
 1/4 Napsugar11 ***** válasza:

Ez valahol nagyon egyszerű, mégis a legnehezebb, amit tehetsz. Meg kellene neki magyaráznod, hogy a lelki terror a családja részéről egy játszma, amivel rá akarják kényszeríteni a srácra az akaratukat. Ez rajta múlik, hogy hagyja-e és egyszerűen nem szabad hagyja, hogy hatással legyenek rá.


Magyarázd meg neki, hogy ez az Ő ÉLETE, és senkinek ne akarjon megfelelni, és ezt közölje is a családjával. Mondja meg neki, hogy tudja, hogy ők jót akarnak ezzel, hogy erőltetik, de kérje meg őket, hogy ne tegyék, mert ezzel nem segítenek neki...


Meg kell, hogy értse a srác is, hogy a családja azért próbálják meg minden módon visszaterelni őt, mert attól félnek, hogy később megbánja. Ha tisztázza ezt, hogy neki már nem az az útja, mert nem találja meg benne az örömét, talán elfogadja a családja is.


Kérje meg őket, hogy ha igazán jót akarnak, akkor hagyják őt tapasztalni, mert abból fog tanulni. Ha nem boldog attól, hogy versenyszerűen sportol, akkor csak ártanak vele, ha rá akarják beszélni, hogy folytassa.


De a legfontosabb, hogy saját magában rakjon rendet, és képessé váljon arra, hogy elkezdje a saját életét élni, és ne egy ráerőltetett jövőt válasszon. Nem megoldás a megfutamodás, azzal, ha nem old meg egy feladatot, és nem tanulja meg, hogy hogyan álljon ki az igazáért, akkor a következő életében ezzel a feladattal fog ismét szembenézni, tehát nem nyer vele semmit, csak időhúzásra lesz jó...

2013. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni vele. Hiszen teljes mértékben egyet értek azzal amit mondtál. Tudom, hogy ugyan azt gondolja az Áron is amit mi de ki az aki annyira érzelemmentes hogy ne vegye magára a családja ócsárolását? Szóval neki a családja a mindene a barátnője és én viszont ezek közül csak én támogatom... Hozzám költözött mert azt mondta neki az anyukája hogy ha nem változtat a döntésén akkor ne is menjen haza... a családjával is beszéltem de nekik fontos hogy a fiuk kosarazzon hiszen a családban már más is álmodott olyan karrierről ami az Áronnak jutott... Ráakarják eröltetni a saját álmaikat... Rám egyik fél sem hallgat!
2013. máj. 1. 19:29
 3/4 anonim válasza:

Rendes tőled, hogy befogadtad, szerintem jól tette, hogy eljött otthonról. Nonszensz, hogy ilyeneket mondjanak neki, "ha nem kosarazol, ne is gyere haza". Az ilyen szülő meg is érdemli a pofont, hogy gyereke ezt komolyan veszi és nem megy haza, amíg a szülők meg nem tanulják, hogy gyerekeik nem játékszer és nem a saját tulajdonuk, és nem arra születtek a világra, hogy a szüleik álmát/meg nem valósított vágyaikat (be)teljesítse.

Egyébként ha jól látom, 18 évesek vagytok. Ha így hozta az élet, akkor viszont Áron álljon a lábára. Átmenetileg jó, hogy befogadtad (nem tudom, a szüleidhez-e vagy külön lakásod van), de ez nem maradhat így hosszú távon.

Az sem, hogy te pátyolgatod, és te beszélsz a családjával. Ezzel 1. csak magad ellen uszítod őket, pedig nem is vagy benne a történetben 2. magadat is tönkreteszed, ha ezt sokáig csinálod. Ez már a túlzott áldozatvállalást súrolja, úgyhogy te meg a magad dolgaival törődj, 18 évesen biztos van mivel! :)

Áronnak ha volt ereje szembeszállni a szüleivel, lesz ereje talpra állni is nélkülük és nélküled is hosszú távon.

Ha titkon szerelmes vagy bele és azt gondolod, hogy majd emiatt a segítség miatt belédszeret, hm ki tudja, de szabj magadnak egy határt, hogy meddig vársz erre, mert csúnyán ki tudják használni azt aki reménytelen szerelmes...

2013. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szerelmes belé! :D A saját lakásomban lakunk most is. Beszállt a rezsibe és bár a családjával nem nagyon beszél és a barátnőjével is szakított , lelkileg egyre jobban rendben van... Már saját lakást keres valahol a környéken... Nem bánta meg a döntését... De rendbe jött hála Istennek! :)
2013. okt. 27. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!