Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek magamon és...

Hogyan segítsek magamon és dobjam fel az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdődött a gimi, rohamosan zuhan a mélybe az önbizalmam.A város egyik legjobb(nak tartott) gimnáziumába járok, vagyis van nálunk egy jópár okos, sőt zseni diák, na meg persze szebbnél-szebb lányok.


Folyamatosan rágódom valamin, hol azon hogy nem vagyok elég okos, hol azon hogy fogalmam sincs mit szeretnék csinálni a jövőben, hol a külsőmmel elégedetlenkedek.


Borzasztóan fárasztó ez az örökös agonizálás, de valahogy mégsem tudom abbahagyni. Nem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy az évfolyam jó része orvosnak/mérnöknek/gyógyszerésznek/jogásznak készül, belőlem meg lehet nem lesz senki. Tanulni tanulok, nem arról van szó, hogy lusta volnék, csak fogalmam sincs mi lenne az a pálya amit szívvel-lélekkel tudnék csinálni.:(


A külsőmmel meg mindig elégedetlen vagyok , és sajnos a barátom sem dob semmit az önbizalmamon. Hiába bókol, az valahogy nem ér semmit(persze jólesik, de mégsem segít), mert úgy vagyok vele, hogy neki persze hogy így vagyok jó, ahogy vagyok, hiszen ő elfogult..ugyanúgy mint a szülők a gyerekeikkel, akiknek mindig az ő gyerekük lesz a legjobb, akkor is, ha objektívan nézve ez nem úgy van.


Pszichológushoz járok, most azt mondta, hogy írjam le egy lapra hogy milyen vagyok most, mellé pedig azt, hogy milyen szeretnék lenni.


Hogyan lehetne kilábalni ebből az egészből? Teljesen felőrli az energiámat, és folyton enervált vagyok ezek miatt.:(



2013. jan. 30. 14:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Eltudom képzelni azt, hogy számodra nem ez a legmegfelelöbb iskola.
2013. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:

szerintem küzdd le a félelmeidet:

" Ha kockáztatsz, veszíthetsz, de ha nem kockáztatsz mindig veszítesz!"

2013. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, más gimiben nem tudom magamat elképzelni :/ mikor felvételiztem is tök egyértelmű volt, hogy nekem ide kell jönnöm...

ás suliban is levinné az önbizalmam mindenki aki szép/nagyon okos/tehetséges stb. :/

2013. jan. 31. 20:06
 4/40 anonim ***** válasza:

Miért volt egyértelmű hogy oda kell menned?


Arra tippeltem, hogy általánosban nem ilyen emberek vettek körül, és most meg sokan vannak. Ezért gontoltam lehet nem érzed jól magad ilyen emberek között.


De ez csak 1 tipp.


Aztán lehet hogy irigykedsz rájuk, és csak az zavar hogy nem vagy te is 1 közöttük.


Vagy lehet azt sem tudod mi zavar, csak az a bajod, hogy nincs életcélod.


Nemtom.

2013. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

nem tudom rendesen megfogalmazni, csak mikor odamentem nyílt napra, ár akkor éreztem, hogy ott lesz a helyen..tetszett a légköre meg minden, szimpatikus volt.


valóban nem érzem magam jól az osztálytársaim közt, és irigykedem rájuk.


és életcélom sincs, mert mindenben középszerű vagyok, nincs olyan, ami azért úgy-ahogy egész jól megy, netalántán kiemelkedő lennék belőle:/

2013. jan. 31. 20:39
 6/40 anonim ***** válasza:
Túl irigy vagy?
2013. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy kiemelkedő, akkor csináld azt, amit szeretsz, és nem rosszul megy. Az legyen az életcélod, hogy boldog légy.
2013. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan úgy éreztem nekem való egy suli. Tök jó benyomások meg minden. Aztán mégsem. Lehet nálad más a helyzet ettől még.
2013. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

igen, csak mindig kevesebbnek érzem magam a többiektől..belőlem nem lesz se mérnök se orvos se gyógyszerrész...félek, hogy örökre elégedetlen leszek magammal...

érdekel több dolog is, de egyik sem ilyen nagy presztíszű dolog, mint amiket az előbb felsoroltam, és valamiért istenítem azokat, akik pl orvosira mennek...holott én nem akarok se mérnök/orvos/jogsz/gyógyszerész lenni, csak mondom, ez zavar, hogy úgy érzem nem fogok letenni semmit az asztalra, amire büszke lehetnék..

2013. febr. 2. 19:14
 10/40 A kérdező kommentje:
presztízsű*
2013. febr. 2. 19:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!