Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Játékfüggőség megoldása?

Játékfüggőség megoldása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! hova fordulhatnék, ha játékfüggőségem szeretném megoldani. ha van valaki közettek, vagy tudtok róla,hogy más.. hogyan mondta,mondtátok el elsőnek. AZ öngyilkosság nem megoldás, de olyan könnyű lenne.Szerencsére vannak szeretteim akik miatt nem tenném, de segítséget kell kérnem még nem tudom hogyan fogom megtenni.erről szeretnék pár szót beszélni, akinek van kedve hozzászólni azt szívesen veszem.

2013. máj. 2. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudni hány éves vagy, gyerek-e vagy felnőtt, pénzes játékgépre gondolsz-e vagy kényszeresen gumilabdázol vagy a számítógéped előtt ülsz e suli helyett. Kevés az infó. Elsősorban kérdezd a háziorvosotokat, majd az megmondja hová tudsz fordulni ott helyben.
2013. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
34 éves és netes sportfogadásra volt egy tippem. egy rokon nyert egy taktikával 1,5 milliót. én is nyerőben voltam 300 ezerrel, de kapzsi lettem a szabályokat áthágtam, és utána megindultam lefelé és a kockáztatás miatt növeltem a tétet ami valószínűleg kellemes stresszt okozott így jött a függőség. talán. de szeretnék kikerülni ebből. gondltam itt is kérdezősködöm. már elmondtam pár barátomnak, de könnyebbnek érzem, ha kibeszélem. és most a családom jön majd, de magam miatt nehezebben mondom el. elsősorban én sem így terveztem az életem, hogy csalódást okozok.
2013. máj. 2. 11:51
 3/10 dani900 ***** válasza:

Hagyod, hogy a játék irányítson téged?

Egy dolgot eldönthetsz: Te leszel az erősebb, vagy a függőséged parancsol neked, a szolgája leszel.


Amúgy pszichológus tud tanácsot adni, de véghezvinned neked kell.

2013. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát Dani úgy látszik hagytam. kezdetben nem gondoltam, hogy majd irányít a játék, de ezekszerint lassan átvette az irányítást. tudományosan azt mondják az a stressz ami létrejön közben az jó. én nem tudom nem így éreztem, de lehet. viszont amit tudok, hogy egy bizonyos határ után vissza kellett volna szereznem a pénzt amit elveszettem. és bíztam abban, hogy még egy próbát megér. és még 20-40 ezer forintot. de túl nagyot kockáztattam. és azért nem hittem el, hogy nem nyerek. mert pókerban jó voltam, nyertem vagy 1 milliót. de azt elköltöttem nem akartam játszani abbahagytam. a sportfogadás meg jónak tűnt a recept amit ajálottak saját szememmel láttam másfélmilliót hozott a konyhára. kezdetben én is nyerőben voltam 300 ezerrel, csak kapzsi lettem. kockáztattam elétrtem a "szabályoktól" és lassan egyre többször a gyors pénz reményében. és ez lett a vége.most már elmondtam pár barátomnak ők is segíteni fognak. és szakemberhez is fordulok. még időben vagyok, de azért érdekelne, érdekelt volna mások tapasztalata.
2013. máj. 2. 17:42
 5/10 dani900 ***** válasza:

Hát, tudod, én rouletteztem, sportfogadtam, és pókereztem, bár szerencsére nem sokáig, 1-2 év, pedig az elején én is mindig nyerőben voltam, aztán jött a kapzsiság, úgy mint másnál, és ezekre akérdésekre válaszoltam akkoriban őszintén magamnak, és nem tetszett a válasz, úgyhogy változtattam.

És, már legalább két éve nem játszom, és nyugodtan bemehetek egy kaszinóba, és akkor sem tud érdekelni, sikerült letudnom.

2013. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm. a póker nekem is régebben volt.évek távlata. de ez a sportfogadás "csak" novemeber óta. és én is feltetem a kérdéseket magamnak. viszont most ott tartok ilyen rövid idő alatt, hogy a hitelkártya olyan kamatot számít fel amit nem látok értelmesnek. ráadásul 3 hónapom van, hogy előkerítsek 600 ezret. így nem látok mást, minthogy kiváltsam a hitelt és elkezdjek törleszteni. és leállni. én is képesnek érzem rá magam. nincs ezzel "gond" de én szeretek beszélgetni, és ez miatt szívesen hallgatok meg sorstársakat, vagy véleménynyilvánítókat. abból majd összesezedem a magam eszéhez valót. ártani talán nem árt. eddig valamit "rosszul" csináltam most megpróbálom másképp. pl.: nélküle...
2013. máj. 2. 18:05
 7/10 dani900 ***** válasza:

Nálam, csak annyi a dolog érdekessége, hogy körülöttem senki sem vette észre, nem is hoztam szóba, tudták, hogy mit csinálok, mégsem tűnt fel senkinek.

Az volt a szerencsém, hogy engem kezdett zavarni, hogy amit megkerestem, nagy része elment, és igazából az egyik pillanatról a másikra hagytam abba, igazából meg is untam.

Amúgy nem baj, ha beszélsz róla, ez is adhat egy plusz löketet.

2013. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nálam sem vette észre senki. én mondtam el nekik. mert meguntam. és inkább velük tölteném az időm, és a sporttal amit szeretek. és azért mondtam el mert nem szeretnék hazugságban élni, illetve, hogy értsék miért volt az mostanában többször, hogy nem volt kedvem és pénzem elmenni erre-arra. és miért "hanyagoltam" őket. én is meguntam és nem tetszik. és meg fogom tudni oldani. de mint írtam én minden területen kommunikatív vagyok. köszönöm a kommentjeid. és gratulálok, hogy neked már siekrült! :)
2013. máj. 2. 18:45
 9/10 dani900 ***** válasza:
Kössz, és sok sikert neked is :)
2013. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm én is :)
2013. máj. 2. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!