Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan szakember, aki...

Van olyan szakember, aki ilyen problémára kínál megoldást?

Figyelt kérdés

nem akartam kiírni a kérdésben, mert kényes téma. Az a gyanúm, hogy részben nőgyűlölővé váltam. Több olyan tulajdonsága van sokuknak, ami nekem rendkívül ellenszenves és nem tudom megbocsátani. Két kapcsolatom volt eddig, mindkettő kellemetlenül ért véget, kidobtak. Ennek már több éve, azóta semmi nem sikerült és az utóbbi időszakban meglehetősen durva tapasztalataim voltak. Lefeküdni sem tudtam azóta senkivel, csak úgy, hogy fizettem érte, ebből nem volt sok, mindössze pár alkalom.

Mostanra már teljesen bizalmatlanná váltam és időnként ki vagyok készülve, irigységgel vegyes gyűlöletet érzek sokuk felé. Tisztában vagyok vele, hogy ha továbbra is lesz a helyzet, akkor egyedül fogok megöregedni és meghalni.

Van olyan szakember, aki foglalkozik ilyen problémával?


2013. máj. 2. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jó pszichológus sokat tudna segíteni.
2013. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem van olyan, akinek ez a specialitása. Eddig voltam háromnál, ők nem tudtak mit kezdeni vele sajnos. Remélem, találok megfelelőt.
2013. máj. 2. 22:40
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Te nem tudod megbocsátani a nőknek, hogy olyanok, amilyenek? Akkor neked nem is nő kell. Nem csodálom, hogy kidobtak...

Mellesleg igazad is lehet valahol... Én azt nem bírom megbocsátani, ha olyanok akarnak lenni mint a férfiak, amikor nem azok. A nő legyen nő. Minden íziben...

2013. máj. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem is ismersz és máris elítélsz. Azt sem írtam még, hogy miket nem tudok megbocsátani.
2013. máj. 2. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "a nő legyen nő"? Nincs két ugyanolyan nő, nincsenek olyan tulajdonságok, amiktől NŐ lesz valaki, vagy ami csak nőkben lehet meg. Téged, kérdező, szerintem nem is a nők töltenek el gyűlölettel, hanem azok a tulajdonságok, amiket nőkhöz kötsz, mert velük volt dolgod, és náluk tapasztaltad. De ne kösd őket minden nőhöz, mert ezzel elzárod magad attól a lehetőségtől, hogy normális kapcsolatod legyen. Csak próbáld megismerni a másik jellemét, és ha úgy érzed, megvannak benne azok a tulajdonságok, amiket te nem bírsz elviselni, ne menj bele komolyabba velük. Próbálj olyanokkal ismerkedni, akik más jellemnek tűnnek, mint azok, akikkel eddig dolgod volt, esetleg más társaságban mozognak, ilyesmi. Ha ez magadtól nem megy, akkor szerintem is érdemes pszichológushoz fordulnod, olyat keress, akiről általában jót hallani, nem kell ehhez külön szakterület csak hogy úgy érezd, megérti a problémádat, és akkor valószínű, hogy segíteni is tud.
2013. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Proksa Terézia, Bp. Szerintem ő segíthet, kérdezd meg.
2013. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 5. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!