Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alakul ki szexuális...

Miért alakul ki szexuális feszültség pszichológus és páciens között?

Figyelt kérdés

Azért csodálkozom a dolgon, mert direkt olyan embert választottam, aki teljesen közömbös (kora, külleme alapján eleve nem állt fenn a veszély, hogy potenciális partnerként tekintsek rá). Első alkalom igazolta is ezt a hitemet - sőt, kicsit talán túl mufurcnak is tartottam, na mondom jó lesz-e így együtt dolgozni..? - azonban ahogy telnek a hetek egyre vonzóbbnak találom és úgy érzem ez kölcsönös. Én is zavarba tudom őt hozni, néha nem bírjuk tartani a szemkontaktust, mert valamelyikünk elvigyorogja magát. Gondolom, hogy ez is valami hatás, hisz, ha bárhol máshol eresztettek volna össze minket szerintem eszünkbe nem jut kokettálni a másikkal.

Miért alakul ez ki? Kell erről beszélni? Bár elég nyilvánvaló.. Vagy ha nem akadályozza a munkát, akkor tök mindegy, hogy ez van?


2013. máj. 3. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában a páciens kezd kötődni.Hacsak nem vagy biszex,válassz azonos nemű pszichológust,hozzá csak érzelmileg fogsz kötődni,szexuális töltete a kapcsolatnak nem lesz.
2013. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De hát ha a való életben kötődök valakihez, ahhoz sem csapódik alapból szexuális vonzalom csak azért mert ellenkező nemű.

Amúgy ezek után (szerintem) nő se lenne kivétel ez alól. Hisz a hétköznapokban ugyanannyira találok vonzónak egy nálam 38 évvel idősebb urat, mint egy nőt.

2013. máj. 4. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elég gyakori jelenség, amiről írtál. Keress rá a google-n az "áttétel, viszontáttétel" fogalmára.


"Kell erről beszélni? Bár elég nyilvánvaló.. Vagy ha nem akadályozza a munkát, akkor tök mindegy, hogy ez van?" Nos szerintem lehetne róla beszélni, végül is az őszinteség alap. Amúgy én a helyedben kíváncsi is lennék mit reagál a terapeutám a szembesítésre:) Van egy olyan érzésem, hogy ha még nem is akadályozza a munkát, hamarosan eljuttok oda, hogy fogja:(

2013. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)


Rákerestem, de bevallom, egy kicsit nekem ez magas.

"A viszontáttétel jelensége az analitikus helyzetben a pszichoterapeuta érzelmi válasza páciensére (Thomä és Kächele, 1987), egyes szerzők (pl.: Heiman, 1950; ID: Thomä és Kächele, 1987) szerint az analitikusnak minden, a páciensével összefüggő érzése a páciensből származó viszontáttétel, mely az analitikus megismerés, diagnosztikus munka és terápia eszköze."


Tehát evvel azt akarja mondani, hogy ő azt érzi, amit én "rá akarok húzni"?

2013. máj. 7. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy elmélet, és nem azt akarják vele mondani, hogy te "akarod ráhúzni", mert nem tudatosan csinálod:) Szerintem az akar lenni a lényeg, hogy tudat alatt működik a jelenség (én így értelmeztem)
2013. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az világos, hogy nem direkt van.:) Csak, hogy neki ennyire nem lennének benne valós érzelmei, hanem csak "engem érez"?

Valahogy evvel kapcsolatban szkeptikus vagyok.. Hiába a speciális helyzet, attól még mindenki egy (hétköznapi) ember marad.

2013. máj. 8. 07:03
 7/8 anonim válasza:
79%

Ha a pszichoterapeuta jön zavarba, vagy nem tudja tartani a szemkontaktust, az rég rossz. Ha a terapeuta a szimpátián, vonzalmon kívül szerelmes is lesz páciensébe, abba kell hagynia a terápiát. Ez szakmai alapszabály. Utána aztán rajtuk múlik, hogyan tovább.

Más a helyzet, ha a kliens lesz szerelmes a pszichoterapeutájába. Ezt nagyon jól fel lehet használni a terápiás munkában. Ez igen gyakori (Erre vonatkozik az áttétel, viszont-áttétel pozitív felhasználásának témaköre.)

Egyébként statisztikailag bizonyított, hogy eredményesebbek a másnemű pszichoterapeutával - szexuálterapeutával folytatott pszichoterápiák. Ha megfelelően képzett a terapeuta.

Nem kell megijedni, ha érzelme támad a pszichoterapeutája irányába!

2013. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pfuu akkor en mit mondja?jo kepu fiatal ferfi a terapeutam.. :(
2016. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!