Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egyfajta kényszer betegség...

Ez egyfajta kényszer betegség vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Olyannyira stresszben élek nap mint nap hogy a körmömet véresre rágom, a köröm körül is mindenhol. És ezt a stresszt nem tudom megszüntetni mert minden napos, állandó.

Ha olyan helyen vagyok ahol nem vehetem a számba a kezem akkor tárgyakkal vagy bármivel tépem a bőrt. Hogy lehetne ezt kezelni ?, mert elég vissza taszító, és nekem sem jó.


2009. szept. 28. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehet, de én ugyanezt csinálom, csak a szám belsejével. Gyakorlatilag véresre rágcsálom az alsó ajkam belsejét, meg oldalt a számat. Mivel ez nem látszik így még nehezebb leszokni róla, de én is nagyon szeretnék. Az az érdekes, hogy én akkor is csinálom amikor szerintem nem vagyok ideges, csak azon kapom magam, hogy már megint csinálom.
2009. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam a körmömmel,majd az ajkammal,és másra tereltem: rágózás, valami amivel játszhatok a kezemmel(kis bluetack=kis gyurma,kő...)De ha nem megy,akkor pszichológus a megoldás.
2009. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félelem az oka? Lehet,hogy túl szigorú volt a szülői fegyelmezés? Vagy túl nagy elvárások, hogy mindig mndenben tökéletes legyél?

[link]

2009. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!