Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Ezért nem...

Depressziós vagyok. Ezért nem jó a rövidtávú memóriám?

Figyelt kérdés

(Kérem olyan válaszoljon, aki ért is hozzá, nem csak tippelget.)



Nemrég megismertem egy srácot. Egy buliban találkoztunk nem sokkal később, de nem ismertem rá az arcára. A gyerek nagyon berágott rám.


Elkezdtem járni egy helyre, ahol senkit nem ismerek. Legutóbb megismertem egy lányt és a barátját, még dumáltunk is vagy 10 percet és egy jó darabig kísértem őket. Ma megint találkoztunk, bemutatkoztam a lánynak és megkérdeztem, hogy találkoztunk-e már...



Jó 20 perc múlva esett le, ki ő. Akkor egyből megértettem, hogy miért volt olyan morcos és kedvem lett volna valahol nagyon messze lenni... Utána már világosan emlékeztem rá, de nem jegyeztem meg annyira az arcát, hogy elsőre megismerjem. Annyi ismeretlen ember volt ott, hogy külön észben kellett tartanom most, hogy kivel találkoztam előzőleg és kivel nem. De ezzel a csajjal ez nagyon durva volt.



Láttam rajta, hogy elkönyvelt egy idiótának, azonkívül úgy megsértettem, hogy ezt már nem mosom le magamról. A fiújára emlékeztem, de ő annyira nem maradt meg... nagyon beégtem. Azonkívül a többiek nevét is eltévesztettem.


__________________________________________________________


A depresszióm már tart egy ideje. És ezzel párhuzamosan észrevettem, hogy romlott a rövidtávú memóriám. A suli utolsó kb. másfél évében ez olyannyira meglátszott, hogy ha az ofő, vagy bárki más elmondott valami fontosat, mindig meg kellett utána kérdeznem pluszban valakit. Elsőre nem jegyeztem meg dolgokat. De csak ilyeneket, a tanulnivalót megtanultam. A barátaim már sokszor hülyének néztek, hogy én semmire se figyelek. Mindig tőlük kérdezgettem a dolgozatok időpontját, meg hogy mit mondott pontosan a tanár. Ugyanez van az újonnan megismert emberekre. Alig emlékeztem rájuk.



A pszichológus azt mondta, hogy ez nem azért van, mert rossz a memóriám, hanem azért, mert állandóan befelé figyelek. Csak nézek, de nem látok, nem figyelek oda a történésekre, hanem állandóan rágódom múltbéli dolgokon, állandóan magamat figyelem, meg hogy jól csináltam-e valamit és ez lefoglalja az agyamat. De ezek azért már nagyon durva és kellemetlen dolgok. Nem is tudom, hogy vissza fogok-e oda menni, ahol ez történt. Szerintem ennél a csajnál elástam magam örökre...


2013. máj. 4. 20:42
 1/4 acelsziv ***** válasza:

Azért romlik a memóriád, mert nem vállalsz felelősséget dolgokért. És, igen. Annyira befelé figyelsz, hogy nincs elég figyelmed a környezeteden.

Szánj rá napi min 1 órát és sétálj. Közben ne gondolkozz, hanem kifelé nézz. Nézd meg a házakat, fákat, embereket.

Ez segít a figyelmedet kifelé fordítani. Számíts rá, hogy esetleg 1-2 hétig is eltart, amíg lényeges változást tapasztalsz...

2013. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Azért romlik a memóriád, mert nem vállalsz felelősséget dolgokért. "



Ezt meg hogy értsem? Mi az, amiért felelősséget kellene vállalnom? És mi köze ennek a memóriámhoz?

2013. máj. 4. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha szedsz a depresszióra valamit, az is ronthatja a memóriát.

Eddig megjegyezted a neveket meg az arcokat? Én sose tudom, eleve rossz az ilyen típusú memóriám:)

És persze az is igaz, hogy befelé figyelsz, esetleg a depi miatt apatikus vagy vagy szorongó, nem tudsz ezért a részletekre koncentrálni. Ha a depi múlik, ez is javulni fog.

2013. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet benne valami. Nekem is vannak ilyen gondjaim. Föleg, ha valaki mond valamit, fél perc után nem emlékszem rá. De amúgy a hosszútávú memóriám is csak reflex, pl az országok fövárosát is reflexböl vágom rá.

Nekem olyan volt, hogy anyám azt mondta, hogy a kél tálcára rakjam a szendvicseket, ne a sárgára. Erre én: jó. Elmentem kezet mosni, bementem a konyhába, és rápakoltam a szendvicseket... hát hova? Természetesen a sárga tálcára.

Szóval szerintem a depressziónak lehet köze a memóriádhoz.

2013. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!