Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már valakinek ilyen?...

Volt már valakinek ilyen? Hogyan tettétek túl magatokat rajta?

Figyelt kérdés

eléggé hipochonder vagyok,de azért nem vészesen.. Néha úgy megijedek egy csomó dologtól ami velem történik,persze utána lenyugszok,de már idegesít a dolog..

egyszer volt egy traumám,és azóta vagyok hipochonder ..

Ha valakinek volt ilyen,az elmondja,hogy hogy tette magát túl rajta?:) köszönöm előre is!

14/L



2013. máj. 4. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Előre szólok: nem vagyok hipochonder.:)

Tudatosítsd magadban, hogy ezek csak gondolatok, nem a valóság. Meg kéne szabadulnod az ilyen negatív gondolatoktól, ha másképp nem megy, "bizonyítsd be" magadnak, hogy nem igazak. Legközelebb, ha félsz valamitől, írd le a félelmeidet, aztán ha kiderül, hogy nem történt semmi rossz, írd mellé, hogy nem volt alapja, megint feleslegesen aggódtál. Előbb-utóbb meglátod, hogy ugyanaz az érzés jön vissza folyamatosan.

Persze az igazi megoldás egy szakember (pl. pszichológus, kineziológus) lenne, ha egyedül nem megy.

2013. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!