Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális dolog az, ha magammal...

Normális dolog az, ha magammal beszélgetek és mindig mindenről képzelgek?

Figyelt kérdés

Amióta csak beszélni tudok,magammal beszélgetek,van egy másik személy idebent,aki mindig tanácsokat ad és felvidít ha rossz kedvem van,vagy mégjobban depibe ránt.Voltam mér depressziós,de ezen egy dolog tudott segíteni,a cserkészet.Meg ha valamit nagyon szeretnék,akkor elképzelem milyen lenne,és nagyon bele szoktam merülni.

Múltkor az egyik régebbi padra a suliban felírtam az egyik beszélgetésemet magammal,és olyanokat írtak oda mellé,hogy tiszta lökött vagyok meg hasonlókat.

15/L



2013. máj. 4. 21:11
 1/9 anonim válasza:
88%
Helló....hát elég érdekesen írtad le ezt a dolgot:)Szerintem nincs baj veled...gondolj bele ha az embereknek nem lenne képzelőerejük,vagy képzeleteik milyen sok minden nem volna most a világon,vagy mennyire szürke lenne az élet...a képzelgés el visz más határokra is,mindaddig amíg nem ártasz vele senkinek,vagy önmagadnak nincs baj vele hidd el...mindenki szokott képzelegni,hacsak rövid időre is.És magaddal beszélsz?Képzeld mások is tesznek fel kérdéseket maguknak,megvitatják magukban mi a helyes és helytelen döntés az életükben,van aki hangosan teszi,nekem is volt már rá példa ha hosszú órákra egyedül voltam hogy hangosan szóljak pár szót...vagy énekeljek...attól nincs másik személy odabent:)egy ember sok kérdéssel,inkább olyan vagy mint akinek egyszer van kétsége,egyszer nincs ezért megtárgyalod magaddal....vagy hol a másik személy szerinted?:)mindegyik te vagy hidd el....
2013. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy fontos kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: Magaddal beszélgetsz, vagy van veled konkrétan egy tőled "független" személy is? Tehát, csak képzelegsz, vagy látsz is valakit -aki nem feltétlenül létező személy, esetleg hangosan hallasz-e hangokat-.

(Én is sokat képzelődtem,beszélgettem/beszélgetek magammal, de nem láttam másokat, én nem vagyok beteg)

2013. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát,él bennem egy teljesen más személy is tőlem.Ő az a bulizós,vagány csaj,én meg a visszafogott,de van amikor ő veszi át az irányítást és akkor nem vagyok önmagam.Van amikor veszekedek is vele hogy ne akarjon már én lenni.Nem képzelek el senkit sem,nem képzeletbeli barátazom is van:)de ő kifejezetten nem az.
2013. máj. 4. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem semmi bajod sincs, csak nincs társaságod. Mindenkinek több "énje" van, és vitatkozik magával, ez normális, kivált kamaszkorban
2013. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy még azt is szokom gyakran csinálni,kb minden percben,hogy odaképzelek magam mellé valakit,aki nem lehet ott és úgy beszélek vele,mintha tényleg ott lenne.És néha vagdosni is szoktam magam,megnyugtatnak ezek a dolgok.....:)
2013. máj. 5. 00:12
 6/9 anonim ***** válasza:
NEkem úgy tűnik, hogy te mindenképp szeretnéd, ha mi most itt azt írnánk, hogy neked valami bajod van. Ha szarul érzed magad, és dilidokihoz akarsz menni, akkor menj, ne az itt válaszolók áldására várj.
2013. máj. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Felreertettel nagyon.Ha mindent egybe irtam volna le,8 a 10 emberbol lusta lett volna elolvasni.Semmilyen aldasra nem varok:)
2013. máj. 5. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Még mindig jobb mintha magaddal se állnál szóba :DDDDD
2013. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így is lehet nézni :D mindenesetre megnyugtattok,hogy mások is beszélgetnek magukban :)
2013. máj. 7. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!