Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevésnek érzem a gyógyszert,...

Kevésnek érzem a gyógyszert, de az orvos szerint nem kell több, hogy viseljem el?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 hónapja szedek Sertralint és Helexet. Nagyon sokat segítenek, de mióta 1,5 hete sikerült elkezdenem dolgozni, megint egyre rosszabbul vagyok. Két nappal ezelőtt is úgy kiborultam, mint az elmúlt 1,5 hónapban egyszer sem, ma reggelre sikerült kihevernem. Megint egyre erősebben szorongok. De az orvosom szerint nem kell emelni a gyógyszert. Akkor mit csináljak? 17L
2013. máj. 5. 10:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Pénztáros vagyok, ami "pont jó" a szorongásra... Teljesítménykényszer, felelősség, rengeteg ember, problémakezelés. Félek, hogy nem sokáig fogom így bírni, de muszáj megtartanom a melót.
2013. máj. 5. 10:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzetben vagy! Vannak olyan emberek,akik nehezebben tűrik a stresszt,ezek szerint Te ilyen vagy. Sajnos a gyógyszer nem megoldás.Próbálj meg munkaidőn kívül kikapcsolni,nem gondolni a munkádra és arra,h hogyan fogod bírni.Ha kell relaxálj. Ha nem segítenek tudomásul kell venned,h ez a munka nem Neked való. Van ilyen,nem ciki. És akár már most is,kezdj el olyan munkát keresni,ami kevesebb stresszel jár.
2013. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

pszihologus?


Relaxácíós kezeléssel eléggé el lehet sajátítani a gondok leküzdését kb 15 alkalom során.


Ha csak szorongásod van akkor ennyi se kell. Én nekem szociófóbiám volt/van (tömegiszony) + irribilis bél szindróma + szorongás + önértékelési zavarok + megfelelési kényszer.


Annyi a jó hogy ezek egymásra épülnek, így egyik megszüntetése hozza magávala másikat..


18/f

2013. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
17 évesen nem vagy még tanköteles????
2013. máj. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Folyamatban van a pszichoterápia, csak még keresem a megfelelő helyet. Nem csak szorongok sajnos. Depresszió, önértékelési zavarok, meg még ki tudja, micsoda... Poszttraumás stresszre is gondoltam. Annyi bajom van, rosszabb vagyok, mint egy nyugdíjas. Mióta szedem a gyógyszereket, legalább képes vagyok aránylag racionálisan viselkedni.

Bármi is legyen, dolgoznom muszáj :( Gyógyszerek nélkül ennyire sem lennék képes, teljesen munkaképtelen voltam. Szó szerint 12-16 óra alvás után nem tudtam kimászni az ágyból.

2013. máj. 5. 10:31
 6/9 A kérdező kommentje:
De, tanköteles vagyok. Magántanulóként sulizok.
2013. máj. 5. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

stressz az még biztos van mert azt én is kihagytam. Az minden tünet velejárója, mert már azért is ideges vagy, amiért olyan vagy amilyen.


Egyébként meg ezek még nem feltétlen húznak meg gyógyszert mivel kezelhetőek. Így a pszihiháter is felelsleges.


Depressziót meg sokan felületesen mondják, évente 1-2x én is beleesek de ez csak olyan hogy 1 hétre elmegy az étvágyad hányingered van a kajától, semmihez nincs kedved, ki se tudsz bújni az ágyból, egyedül akarsz maradni, felidegesít ha valaki bemegy.


Míg mások a depressziót arra használják, hogy "magamba vagyok fordulva.".


Én 4 kilót fogyok általában azon a héten, amikor rám jön a depresszió, bár szerencsére, egy éve már nincs.

2013. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de te képzavarban vagy. Sajnos a klinikai depresszió az nem egy egyhetes dolog. A poszttraumás stressz-szindróma pedig nem egyenlő a sima stresszel (bár abból is van bőven).
2013. máj. 5. 10:39
 9/9 anonim ***** válasza:
# 7/8-nek írom: fogalmad sincs mi az a depresszió. Eleve a klinikai gyakorlatban több hónapja fennálló állapot esetén lehet csak kimondani a diagnózist, nem 1 hét után. Az még nem depresszió, max. valamilyen hangulatzavar, disztímia, ciklotímia. A kérdezőnek: nem véletlenül nem akarja emelni a dózist, mivel még fiatal vagy és ezeknek a szereknek nyilván ismered a mellékhatásait, főleg krónikus használat esetén. Ha nagyon nem fogsz javulni, akkor emelni kell természetesen, de bízom benne, hogy a pszichoterápia+gyógyszeres kezelés segíteni fog. -Egy gyógyszerész-
2013. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!