Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátert vagy pszichológus...

Pszichiátert vagy pszichológust válasszak? Van más kiút?

Figyelt kérdés

Elég sok előzménye van a dolognak:Egy szörnyű betegséget éltem át,azt hittem meg fogok halni.

Egyre mélyebbre süllyedek a depresszióban. Úgy érzem ez az út csak lefelé visz és egyszerűen nem tudok uralkodni magamon.

Félek saját magamtól,a gondolataimtól. Halálfélelmet érzek,azt,hogy felesleges vagyok ezen a világon. Rengeteget gondolkodom azon,hogy mi van a halál után,félek ez egésztől. Reggel amikor felébredek,azon jár az eszem,hogy meddig fogok élni,és hogy mi értelme van élni ha úgyis meghalunk. Mi lesz akkor ha sosem láthatom a szeretteimet,mi értelme van az egész életnek. Szörnyű ezzel a sok rossz gondolattal együtt élni. Nagyon sokféle módon próbálkoztam a leküzdésük sikerében bízva,de egyszer sem sikerült. Úgy érzem egyre jobban befolyásolnak ezek a gondolatok. Teljesen leromlott az életminőségem,pedig semmi okom nem lenne arra,hogy rossz kedvem legyen. Sikerült munkahelyet találnom,stabil párkapcsolatban élek,sikerült újra lábraállnom,és még fiatal vagyok (22 éves). Elvileg még nagyon sokminden áll előttem,de ezek a rossz gondolatok megkeserítik az életemet,mintha valaki folyton emlékeztetne rájuk.

Rengeteget sírok,gyenge vagyok,étvágytalan vagyok,és csak aludnék,képtelen vagyok koncentrálni. Azt mondják a hőemelkedésem is pszichés. Rengeteget alszom. Szinte teljesen kifordultam önmagamból.Máshoz szinte nincs is erőm. A kórházban nagyon lefogytam,azóta önértékelési problémáim is vannak,nem tudok megfelelni magamnak,nem tudok hízni semmit. Pedig nagyon elférne rajtam néhány plusz kiló. Nem érzem így jól magam.

Félek,nehogy rámenjen a munkám és a párkapcsolatom is. Nagyon szeretnék újra a régi,életvidám,életerős nő lenni. De sajnos azt kell,hogy írjam,hogy ez egyedül nem fog menni.

Nagyon ódzkodom a pszichés gyógyszerek használatától.


Mit tanácsoltok?


Köszönöm előre is!


2013. máj. 6. 13:07
 1/4 anonim válasza:
Én a pszichológust választanám! A pszichiáter csak arra jó, hogy gyógyszert ír fel, a pszichológus pedig segít abban, hogy megoldódjon a problémád, egészséges, életvidám ember legyél! Még ma kérj egy időpontot egy neked szimpatikus pszichológustól. Lehet, hogy ő is ír majd fel gyógyszert, ebben nem vagyok biztos, de hidd el, jobb lesz, sokkal! :) Kitartás, és addig is, próbálj megnyugodni, tudom, hogy nem lehet egyszerű. Menj ki a szabadba, valahogy töltődj fel! A pároddal, családdal, bármi!:) Sok sikert, menni fog!:)
2013. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felraktam reggel egy gumikarikát a bal csuklómra. Nehogy azt gondold, hogy ez valami kis silány befőzőgumi. Nem, nem.Sokkal vastagabb és legalább egy centi széles. No, amikor a gondolataim elkezdenének olyan irányba kanyarodni, amit én nem tartok helyesnek, akkor jó erősen meghúzom a gumit aztán elengedem. Csett! És nagyot tud csípni. Előbb utóbb hozzászoktatod magad ahhoz, hogy tudod irányítani a gondolataidat. Beteg voltál, természetes, hogy most kicsit gyenge vagy. Ne akarj testi-lelki gyógyulást egyszerre, mert nem fog menni. Csak szépen sorba. Először a testedet erősítsd fel. Aztán "ép testben ép lélek". Kijöttél egy betegségből. Ne mássz bele egy másikba. Prof.dr.Bagdi Emőkének vannak nagyszerű előadásai a youtoube-n. Ölellek szeretettel.
2013. máj. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pszichiáter az orvos, ő ad gyógyszert, ő írja elő a terápiát, és szükség esetén felír pszichológust is. Ő állapítja meg a bajt, és ő ad rá kezelést is. De ha úgy gondodlod, hogy mindez felesleges, menj a pszichológushoz, vagy a bőrgyógyászhoz...
2013. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A pszichiáter az orvos, ő ad gyógyszert, ő írja elő a terápiát, és szükség esetén felír pszichológust is. Ő állapítja meg a bajt, és ő ad rá kezelést is. De ha úgy gondodlod, hogy mindez felesleges, menj a pszichológushoz, vagy a bőrgyógyászhoz."


Ezt írta az utolsó hozzászóló. Nincs mit hozzátenni. A pszichiátriai kezelésnek az esetedben nincs alternatívája. Én először azt hittem, hogy ezt a kérdést egy 102 éves beteg öregasszony írta, és nem egy 22 éves fiatal. De ha tovább hezitálsz, tényleg elég lesz neked egy pedikűrös is. Az tuti nem ír fel gyógyszert.

2014. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!