Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az állatjelmezbe bújt emberek...

Az állatjelmezbe bújt emberek (furryk) többsége szeretethiányban szenvednek, ezért öltöznek be tudatosan vagy tudat alatt?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja mi is az a furry, annak könnyen segíthetünk [link]


Ugye a fenti szövegben jól olvasható, hogy a tagok rajzolnak állatkákat, sőt, önmaguk képmására is alkotnak egy lényt, aki az "állati megfelelője" az adott egyénnek


Mint olvasható, vannak, akik még be is öltöznek! Szerintem maguk a kedves rajzok, az ölelgetések, az aranyos jelmezek mind mind egy gyenge, megtört lélek segélykiáltása a külvilág felé, azt üzeni hogy "Kérlek szeress engem!", "Ölelj meg!" Szerintem maga ez a deviáns viselkedés, s az hogy jelmezben kommunikálnak azt tükrözi hogy borzalmasan nehezen alkalmazkodnak a társadalomba, vagy egyenesen menekülnek belőle! Nektek mi a véleményetek?


Néhány példa a jelmez viselésre


http://www.youtube.com/watch?v=fYEB6SLYswg&feature=relmfu


http://www.youtube.com/watch?v=SUULY8FSJQY&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=jFAEs8okiS4&feature=related


2012. máj. 3. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Manapsag az emberek tobbsege nem el szeretetben, onmagaban nincs meg az erzes, hogy szeretet, ezert elzarkozik, egyedul marad stb, es mar ezzel nem adja meg a lehetoseget onmaganak, hogy szeretetben eljen! A szeretetet nem varni, igenyelni kell, hanem eloszor is megteremteni onmagunkban, adni, hiszen szeretetben elunk, ekkor mar tisztelettel, szeretettel fordulunk az emberek fele, a kulvilag fele, nem pedig felelemben elek, s a legegyszerubb modja, hogy szeretethianynak hivjak ezt, amit onmaguknak teremtenek meg.

Az allatok sem felnek a sajat fajuktol pl., tehat miert lenne az allatnak jobb a lelke, mint egy embernek? A kulonbseg az, hogy az allat termeszetes korulmenyei kozott el, az ember viszont mindent elkovetett annak erdekeben, hogy a termeszettol elmenekuljon, ez az emberi faj hibaja!

2012. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Élek a gyanúperrel, hogy ez is csak egy eltúlzott, "eltudományosított" fogalom. Elhamarkodott következtetés, hogy ezek az emberek bármilyen mentális, vagy emocionális problémával küzdenének. Ha a tudományos fogalmak közül kéne választani, ez elsősorban majmolás. Elkezdte valaki, és sokan utánozták, mert szórakoztató, feldobja a hétköznapokat.


Az pedig szintén eltúlzott, hogy bárki aki ilyet csinál ebbe menekül valami elől - akár a szeretethiány érzése. Mindenkinek kellenek kapaszkodók az életben, ez sem más, mint söröskupakokat gyűjteni, vagy barlangászni, csak újabb, és szokatlanabb.

2012. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezt te úgy kb milyen gyakran kérdezed meg? Miért zavarnak ennyire ezek téged, vagy csak reklámozod őket? Vagy mi van??
2012. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
55%
a furryk többsége igen is szeretethiányban szenved és ez egy második élet/lehetőség nekik
2013. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Üdv!

Nos erre a dolgozatodra aszthiszem *os 5 öst adok ;-)

Tökéletesen s pontosan leirtad diohéjban a lényeget ^^


Nos, Én mint igaz szívű Furry (karakterem egy anthro sárkányka) Be vallom neked(nektek) ez nagyon tetszett, hogy kiemelted "gyenge, megtört lélek" rám nagyon is igaz ^^"


Csak sajnos azis egy elég nagy probléma..., hogy amellett, hogy a külső világból elszenvedett rossz tapasztalatok és érzések miatt a "gyenge, megtört lélek" -kek szeretnének s tiszta szivükből vágynak rá, hogy más hozzá juk hasonlokkal egy törödő, családias s önzentlen közösséget alkothassanak. ...s sajnos a magyar furry közösségek erősen megosztottak. :(

Pl. Mikor én annak idején (kb 5évvel ezelőtt) csatlakoztam az akkor még hivatalos FurryHU magyar furry csapathoz, először legelső talin nagyon jolesett, hogy megölelgettek ^_^ De sajnos hamar rá kellet döbbenem, hogyha nem ütöd meg a mércét a Hungarian Furry k között mint pl. Rajzolás, Fursuit készités vagy egyéb kézmüvesség akkor kutyába se vesznek!

S akkoriban még csak kezdegettem effektiv rajzolgatni igy ez kilőve, fursuitrol meg mg csak álmodoztam, készitése mg ma se megy, br vgre mr lett egy saját Fursuitom ^^

mindegy ezis kipipállva. Ja amugy van mg 1-2 dolog ami biztosithatott a Hun Furry k között JÓ HELYET, azoknak akik -gazdagok és akik -szépek ^^ azaz a "jópasi" szindroma ott is felütötte mr korán a fejét, mint pl ha nem vagy se jo rajzos se suiter se semmihez nem értesz de bejövös vagy akkor itta hejed ^^"

Nos eztis kipipálhattam akkoriban!

Igy végül nem sokkal belépésem után "elis tanácsoltak onnan" :/

Utolag mondjuk nem bánom. Mivel habár nagyon rosszul esett s mg jobban megtört, ugyanakkor lellkesedésem s küzdeni akarásom lángja..., hogy bezonyitsam, hogy énis érek annyit mint a többiek ...Nem hunyt ki ^_^

S egyre többet s többet rajzolgattam, mig egy szép napon az akkori csaptol egyelen egy személy egy szalamandra volt az egyetlen aki együtérző s empatikus volt. Pl eljött hozzám Hozzott egy tabletet felrakta a Photoshoppot gépemre, (szánt 2-3órát rám a szabadidejéből) s megtanitgatott digitálisan is rajzolni :-)

Ezt sose felejtem el neki :-)


Bár már utánna őtse nagyon láttam többet, de nem baj ő legalább barátkozó s jószívű lény volt, méltó az igaz Furry névre.


Majd évekkel később (mostanhoz képest nem olyan rég ^^") a hivatalos magyar fur közösség sikeresen szétverte önmagát ^^" Jelenleg kis elszort csoportok stagnállnak. nincs hivatalos s összetartó csorda itthun :/

Habár azok akik elszakadtak a régiektől s új közösségeket probállnak kialakitani, némelyikük valoban igy érez de sajnos ittis gyökeret eresztettek immáron az Imposztorok :(

s ugyan azok a tünetek kezdeik ujbol felütni a fejüket ezekben a kis falkákban mint anno a hivatalos közösségben!

Szerintem ez elég gáz!!!


Mindenesetre, nekem már sikerült "megütnöm a mércét" Jelenleg már elismernek, mint kreativ egyéniség, jó rajzos s életvidám. ;-)


Igaz sokat elértem, de azért nekem is jólessne ha végre kialakullhatna egy rendszeresen összejáró "CSALÁDIAS" közösség, hogy végre méltóak lehessünk a FURRY ségünkre.

S Nagyon jólenne, mindannyiunknak, szerintem Ha Nem csak a külsőség, az arrisztokrata vér ill a jókülső határozzná meg a barátságunkat! S Hogy mennyire becsüljük meg társainkat!!!


Köszönöm a figyelmet ;-) *HUG mindenkinek* ^_^


[link]

2014. jan. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!