Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan betegség, amikor az...

Brigivagyok kérdése:

Van olyan betegség, amikor az ember elfelejti, hogy mit csinált? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

nagyon fontos. az anyukám folyton azért cirkuszol, mert azt hiszi, hogy a dolgait lopkodjuk. a házban 3-an lakunk. anyu, nevelő apám, és én. sokszor megvert már anyu, a cuccai miatt. érdekes, hogy mindig minden előkerül, csak idővel. biztosan nem lopkodunk tőle, mert nem érték, hanem ruha, táska, cipő meg hasonlók túnnek el.

van olyan betegség, hogy öntudatlanul csinál vaaalamith azl ember?

kérlek ne azon akadjatok ki, hogy anyám ver.

bocsi a helyesírásért, de telóról vagyok.

a NORMÁLis válaszokat előre köszönöm.:)



2013. máj. 8. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Alzheimer kór.
2013. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 eNerdzsy ***** válasza:
56%
Vagy agyi-ér elmeszesedés.
2013. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen, van ilyen. Az Alzheimer is, de gyógyszerek mellékhatása, vagy alkohol is okozhat ilyesmit. Nevelőapád tudja? Van valaki, akitől segítséget tudtok kérni?
2013. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Itt találsz pár érdekes egybeesést:

[link]

2013. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Alzheimer kór, nagy valószínűséggel. Az én Apám is Azheimeres. Mindent elpakol, és elfelejti, hogy hova tette, és az a rögeszméje, hogy betörő járkál be a lakásba. Már a zárat is ki akarta cserélni emiatt, le is szedte, de az újat nem tudta felszerelni, mert elfelejtette, hogy hogy kell (régen rutinosan csinált meg egy ilyen feladatot).
2013. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltatok :)

hát tulajdonképpen a nevelőfater mondta, hogy lehet, hogy beteg.

utánanézek a dolgoknak, amit írtatok,.

nem tudom, honnan tudnék segítséget kérni. betegesen azt hiszi, hogy mi vesszük el a dolgait és folyton balhézik. ha így folytatja rámegy a kapcsolatuk is. engem is mindig terrorizál, bejön csak úgy a szobámba, bőg, ordít, megver. immunis vagyok már anyámra.

de, nem, nemk tudok segítséget kérni senkitől. nem lenne hajlkandó elmennni pszichológusskhoz, vagy orvoshoz.

2013. máj. 8. 16:28
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem feltétlenül felejtés, mert ha csak az lenne, akkor mást is elfelejtene. Az, hogy még pluszban meg is ver azért, mert szerinte elvettél valamit szerintem inkább valami idegi prolbémára utal. Mindenképp elmeorvossal kéne beszélni. Az alzheimer ugyanis nem csak arról szól, hogy valaki elfeljti mit hova tett és megvádolja a környzetetét. Itt valami összetettebb probléma lehet a háttérben. A baj csak az, hogy anyudat is kéne vinni egy ilyen konzultációra, de ha nem akar menni, akkor elráncigálni nem fogod tudni.
2013. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Akkor fogjatok össze nevelőapáddal. Ha jól veszem ki, ő elég használható, nem? Mondd meg, hogy ez így nem állapot, szeretnéd, ha normális körülmények közt élhetnétek, és vedd rá, hogy elvigye orvoshoz!
2013. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hány éves anyukád, de hasonló tünetei voltak a mamámnak, nála demenciát állapítottak meg. Ő is mindent mindenhova eldugdosott és később nem találta, meg gyanúsítgatott embereket. A baj az, hogy aki ezzel küszködik, annak nincsen betegségtudata. Kérdezd meg a háziorvost, mit lehet ilyen esetben tenni. Biztos másnak is volt már hasonló problémája, ez nem szégyen, hanem egy betegség.
2013. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

anyám elég makacs és NEMHOGYK EGY ELMEORVOSHOZ, VAGY HASONLÓHOZ NEM MENNE EL, EGY SIMA HÁZIORVOSHOZ SEM. ő 5 éve nem volt dokinál. nem tudoms, hogy vihetnénk el. Igen nevelőfater jófej, de anyám agresszív, kezelhetetlenj, és fárasztó.


amúgy meg még egy fura dolog: amikor anyám veszekszik valakivel, SZÓ SZERINTH UGYANAZOKAT A MONDATOKAT ISMÉTELGETI. szerintem észre sem veszi. úgyértem nem úgy, mint egy bolond, hanem összefoglalom hogy pl.., egy 2 órás ordiváláásánál kb a lényeg az, hogy ó jaj, eltent a pólóm.

2013. máj. 8. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!