Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni ezek kirohaná...

Mit tudnék tenni ezek kirohanások ellen? Mitől vannak?

Figyelt kérdés

Valamikor ősszel kezdődtek ezek a rohamok, vagy kirohanás szerű dolgok, mindíg amikor a barátommal veszekedtünk. Kb úgy néz ki az egész, hogy veszekedés közbe ha valami nekem abszolút nem tetsző dolgot állít, és nem fogadja el az én véleményemet, vagy nem is érdekli, mind1, hogy hol vagyunk, elkezdek üvöltözni, össze vissza csakodni a kezeimmel, és nagy fizikai erőt kifejteni, vagy ütésekkel, nehéz tárgyak dobálásával, vagy ruhák, párnák széttépésével. Egyszer a biciklimet emeltem meg és vágtam hozzá az utcán egy bolt falának az emberek szeme láttára.

Az ilyen kirohanások első jópár másodpercére nem emlékszem, csak homályosan. Miután ez a hangos része elmúlik, zokogni kezdek, és remegni nagyon, és sokáig.


Mitől jön elő ez? Eddig sosem tudta ezt senki kihozni belőlem. Ráadásul van, hogy érzem, hogy ki fog törni belőlem, és nem merek a veszekedés közbe megszólalni, mert félek, hogy megint ez fog történni.

Mitől lehet? Mivel lehet eéltüntetni vagy kezelni?

L/18


2013. máj. 9. 17:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a roham vége felé, nehezen kapok levegőt is...
2013. máj. 9. 17:39
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Ez nagyfokú hisztéria. menj idegorvoshoz, ha kaptál beutalót a házi orvostól. Ezt kezelni kell, mert később annyira elhatalmasodik benned, hogy emiatt még dolgozni se fogsz tudni. Lehet kezelni gyógyszerrel, és + akupresszúrával, vagy akupunktúrával. Az egyik szomszédom ilyen, félelmetes. én biztosan nem élnék vele. A három gyerekük is amilyen hamar csak lehetett, elköltöztek. nem is nagyon jönnek haza
2013. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem skizofrénia is lehet. Menj el pszichiáterhez, míg kárt nem teszel valakiben.
2013. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz és kérj tőle beutalót a legközelebbi Gyermek - és Ifjúsági Pszichiátriai Gondozóba. Nem vagy skizofrén, abban szinte biztos vagyok, de tényleg valami gond van, amit orvosnak kéne látnia.


Vagy traumatizáltak, kicsi korodban, vagy pedig a pasid a nagyon gázos ember és az ő lelki nyavalyája csattan rajtad. Egy pszichiáter meg fogja neked tutira mondani, hogy mi a helyzet.

2013. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Lehet, hogy elmegyek akkor.. csak.. olyan érzésem van, hogy mi van ha kinevetnek, és aztmondják h semmi bajom sincs.. nem vagyok hipohonder..

2013. máj. 9. 20:11
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Ne csak lehet, hanem menj is el! Komolyan mondom, a te érdeked. Egyetlen munkahelyen sem fogják tolerálni a "rosszulléteidet", plusz előbb-utóbb a rendőrségen fogsz

kikötni garázdaság, testi sértés vagy más bűncselekmények elkövetése miatt.


2. Nem fognak kinevetni. Amelyik pszichiáter vagy pszichológus kineveti a hozzá forduló, szenvedő beteget, az adja vissza a diplomáját.

2013. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem fognak kinevetni.

nyugodtan menj el, és ezt így mondd el, ahogy leírtad!


minél hamarabb keress segítséget, mert ebből tényleg egyéb bonyodalmad is lehet, ahogy előttem leírták!

2013. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elmentem a háidokihoz, elmondtam neki mindent. Felírt egy doboz Frontint, és aztmondta h pánikbeteg vagyok dührohamokkal. És, hogy mennyek vissza ha elfogyott.
2013. máj. 10. 17:00
 9/10 anonim ***** válasza:

ha nem hatásos, vagy nem érzed jónak, akkor kérd meg,

hogy mentálhigiéniére küldjön el.


(pszichiáter)


(nem biztos, hogy a körzeti doki pont ért ezekhez a dolgokhoz)

2013. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem bogyókat kellene szedned, hanem, kezelni kellene , kideríteni, hogy miért van rajtad ilyen gomb amit ha megnyomnak akkor kirohanásokat eredményez
2013. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!