Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségre...

Milyen mentális betegségre utalhat az, ha az egyén nem képes megkülönböztetni a valóságot a képzelettől, vagy egybeolvasztja a két világot?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátom beképzel magának egy lényt. Ez nem is olyan gáz, a kis baráti körünkben mindenki szokta ezt csinálni, persze csak poénból, viszont Ő túlzásba viszi, de olyan szinten, hogy kezd minket megrémíszteni. Nyíltan beszél arról, hogy ott van mellette, ha lesmárolja,vagy ha szexelnek, de ma meg azért volt szomorú, mert állítólag teherbe ejtette, de olyan szinten kedvetlen volt, hogy komolyan is tudtam volna venni. Ez a figura egy rajzfilmből van, és állítólag portálon keresztül át tud oda menni ő is ebbe a világba, amikor csak akar.

Nagyon aggódok miatta, és mivel nekem is voltak nagyon hasonló problémáim, (csak nekem álom és valóság közt) ezért tudom, hova tudnak fajulni az olyan dolgok, mikor nem tudja valaki megkülönböztetni egyik világot a másiktól. Én emiatt elvesztettem a régi barátaimat, és félek, hogyha ez így fog folytatódni, ő is így fog járni (én mondjuk személyesen sose fordulnék el tőle)


Szóval miféle mentális problémái lehetnek, mert ezt már olyan szinten műveli, amely halálkomolyan mondom, hogy rohadtul nem normális.


2013. máj. 11. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarlak megrémiszteni, de ez skozifréniára erősen gyanús, és baromi gyorsan pszichiáterhez kellene vinni őt.
2013. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
*skizofréniára, bocsánat, gyorsan gépeltem
2013. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erősen kétlem, a skizofréniánál csak hangi hallucinációk léteznek, ő viszont állítólag látja is. Valamint megnéztem a skizofrénia egyéb tüneteit is, és azok nem stimmelnek....Itt másról lesz szó. Valamint nem érzi magát betegnek, és azt mondja, neki nem kell orvos (ez mondjuk pont egy tünet, a többi akkor sem stimmel)
2013. máj. 11. 20:03
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Tévedés, a skizofrén betegek egy részénél vizuális hallucinációk is jelen vannak.

Szakcikk itt:

[link]

A skizofrénia sem egységes betegség, a negatív tünetes formája pl. összetéveszthető lehet depresszióval, szóval sokféleképp kinézhet, nem netes diagnózis kategória.


Ha nem is skizo, de az biztos, hogy pszichózisról van szó (mely definíciószerűen azt jelenti, hogy a valósággal való adekvát kapcsolat megszakad). A betegségbelátás általában nincs meg, ezért nem egyszerű orvoshoz vinni, de muszáj. Egészségügyis vagyok, igaz nem pszichiáter, hanem másik területen, de kérlek hidd el nekem, hogy sürgősen pszichiáterre lenne szükség, mert másképp nem oldódik meg a probléma.

2013. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Skizofréniának vagy talán + borderline személyiség zavarnak tűnik amit le írtál.
2013. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem valami skizofrénia szerű. Viszont mondok neked valamit, és ez nem vicc: VAN másik dimenzió, amit egyes szerencsésen érzékeny emberek látnak, hallanak, éreznek vagy mindezt együttvéve. Ebben a világban vannak a szellemek, a démonok, az átok és mágia, valamint egyéb paranormális jelenségek. A leírtak alapján én is inkább mentális betegségre gondolok, viszont figyeljetek oda rá, mert lehet hogy csak 1%-a, de talán igaz dolgok is vannak abban, amit érez. Én pl. néha látok szellemeket, érzek jelenlétet. Viszont ha neked is ilyen problémáid voltak, akkor nem értem miért hagytak el a barátaid, inkább segíteniük kellett volna neked. Te viszont még megteheted hogy segítesz rajta. Mi páran a barátaimmal foglalkozunk okkultizmussal, ismerjük és tapasztaltuk a másik dimenziót, szívesen segítek nektek ha kiderül hogy nem mentális betegség miatt vannak ezek a dolgok (abban sajnos nem tudunk segíteni).
2013. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Skizofrénia, illetve az összes skizoaffektív zavar

2. paranoia, paranoid skizofrénia

3. borderline szem.zavar


Az első kettő tűnik esélyesnek.

A haverod fénysebességgel húzzon egy pszichiáterhez (mondjuk hétfőn reggel), ha nem akar igen gyorsan megőrülni. Ezt pedig én írom halálkomolyan.

2013. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez nekem nagyon fű gyanús. Egyébként a fű simán előhozza a paranoid személyiségzavart. Várjatok, azért a skizofréniának is van négy szintje, és csak a negyedik a skizofrénia.


Lehet mániás is, mondjuk bipoláris, és most éppen a mániás korszakban van. Nem szokott néha nagyon befordulni?

Ezek összefügghetnek, és egy betegnek több kórképet is szoktak megállapitani, mint pl bipoláris affektiv zavar, kevert szorongásos depressziv zavar, és mondjuk paranoid személyiségzavar. De ezt csak orvos tudja megállapitani hosszas terápia után.


Én is azt mondom, hogy minél előbb dokihoz kéne vinni őt, mert ezek ha nincsenek időben elkezdve kezelve, akkor csak fokozódik idővel, és a zártosztályon köt ki, onnan meg nehezen van visszaút.


Annyi a pikantériája a dolognak, hogy ezek a betegek nagyon nehezen látják be hogy betegek, nincs betegségtudatuk, mert a maguk világát igaznak hiszik, és meg vannak győződve róla, hogy mindenki más hülye, vagy vak, csak ő lát jól. Finoman rá kell vezetni arra, hogy lássa be szüksége van segitségre. De ennek a betegségnek a kezelése csak terapeuta segitségével lehetséges, mert ők tudják hogy kell velük kommunikálni, mert mindent ellentámadásként élnek meg, ha egyetértesz velük az se jó, mert csak elmélyülnek az igazukban, ha ellentmondasz nekik, akkor pedig csak erősödik bennük az igazságuk.


Okkultizmust semmiképp nem ajánlanék neki, mert csak még mélyebbre süllyed.

2013. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz vallásos embereket. Nekik is van képzeletbeli barátjuk, ok jártasabbak ebben
2013. máj. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó nagyon tetszett! :D BROFIST! XD
2013. jún. 4. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!