Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális/nem normális...

Mennyire normális/nem normális, hogy ennyire rosszul leszek, ha telefonálnom kell?

Figyelt kérdés

Régen sokkal rosszabb volt a helyzet, nem is voltam hajlandó telefonálni, rokonokkal sem, inkább megkértem anyámat, hogy intézze el helyettem. De 20 évesen már nem lehet ezt eljátszani, szóval ha nagyon muszáj akkor telefonálok (hivatalos ügyben, vagy ilyesmik).

Csakhogy már előtte érzem hogy dobog a szívem iszonyúan, begörcsöl a fejem, FÉLEK, és rámjön a hasmenés. ÉS ez minden telefonálásnál így van, szóval úgy kezdem, hogy ránézek a telefonra, és előbb rohannom kell vécére, csak utána tudok telefonálni, utána pedig nagyon rosszul vagyok, fáj a gyomrom, azon rágódok mit és hogyan mondtam rosszul, stb.

Ez mennyire "normális"? El fog valaha múlni? Mostanában jóval többet kell intézkednem, de ugyanúgy kivagyok, mint eddig...


2013. máj. 12. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is rosszul vagyok, ha telefonálnom kell. Én úgy oldottam meg, hogy elpróbálom magamban, hogy mit fogok mondani a telefonban. Pontosan megfogalmazom minden egyes mondatomat, felkészülök a lehetőségekre. Eljátszom fejben a beszélgetés minden egyes lehetőségét, így felkészítve magam rá, majd megnyomom a hívás gombot, és mint egy betanult szöveget úgy mondom a mondandóm.
2013. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csak a telefonnal van ilyen bajod, vagy egy személyes beszélgetést is nehéz lebonyolítanod pl. idegen helyen, ismeretlen emberekkel?


azért a te tüneteid már túl vannak egy normális határon, ezt valahogy kezeltetni kéne. menj el pszichológushoz, hiszen az életed során elég sokszor kénytelen leszel majd telefonálni.

nálam mondjuk ez a fajta szorongás ismeretlen, mivel call centerben dolgozom, naponta vagy 50 vadidegen emberrel beszélek, meg kell találnom velük a közös hangot, ami nem mindig könnyű, de imádom a munkámat :D

2013. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor van ilyen, ha idegeneket hívsz? Vagy mielőtt felhívod Anyud akkor is rosszul vagy? Hm?
2013. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon utálok telefonálni.
2013. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Hát én is eltervezem, mégis leizzadok, mikor telefonálnom kell és sose sikerül a betanult szöveget mondani XD még a nevemet is nehezen bírom eldadogni, van hogy másodpercekre nem jut eszembe a saját nevem/születési dátumom, ilyesmik :$


Járok pszichológushoz depresszió s szociális fóbia miatt, emberek között is nagyon gáz voltam, de nagyon sokat javult a helyzetem, képes vagyok beszélgetni, és ki merek menni otthonról. A telefonálás viszont még mindig nem megy :S

2013. máj. 12. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok. Én is dokira gondoltam amúgy először. Nekem mikor elkezdtem munkát keresni első telefonálásom előtt is csak szívdobogás volt. Aztán pár nap alatt magától elmúlt.
2013. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!