Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális dolog ez, vagy...

Normális dolog ez, vagy valami betegségem lehet?

Figyelt kérdés

Akárhányszor mikor stresszes helyzetbe kerülök,ideges leszek,nem érzem magam jól,vagy csak rossz a kedvem(voltam már depressziós) akkor megvágom magam.Nem mély sebeket csinálok,csak épp hogy vérezzen kicsit,és az olyankor megnyugtat és jó érzés.A kezemen már van 4 vágás(nem az ereknél) és a combomon pedig 2.A vagdosáson kívül még sok tablettát szedek be egyszerre,amiket a neurológusom írt fel.Van amikor iszok is a gyógyszerek mellé,sört vagy amit találok itthon.Néha energiaitallal keverem és általában rosszul szokom lenni tőle.

16/L



2013. máj. 7. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt te is tudod, hogy nem ez normális dolog. Leginkább rendszeresen el kellene járnod pszichológushoz vagy egy önismereti csoportba. Az ön vagdosás , falcolás nem fogja megoldani a problémáidat, viszont a hegek megmaradnak örökre. Az önbántalmazás kiváltó okát kellene pontosan felderíteni és valami más módozatot találni a stressz levezetésnek.
2013. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami normális dolog ez. Egyszer véletlenül megvágod magad rossz helyen és kivérzel mint egy disznó!

Én is ideges vagyok gyakran, iskola, munka magánélet.. sokan vannak így ezzel. Én pld esténként bármennyire is fáradt vagyok, lemegyek futni 15-20 percre a friss levegőre!

Megnyugtat, és egészséges is! Próbáld ki!

2013. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék lejárni futni,sem sehova,mert nem szeretek emberek közt lenni,egyetlen hely ahova szivesen megyek,az a cserkészet,meg még talán a koncertek,de arra is csak akkor megyek ha nagyon szeretem azt a bandát,máskülönben nem járok el sehova,nem is engednek el itthonról túl sokat.
2013. máj. 7. 16:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne normális, hogy vagdosod magad, gyógyszsert szedsz és iszol mellé, inkább menj el futni ha ideges vagy és ott vezesd le a feszültséget.
2013. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De a vagdosás jobb kedvre deryt és a gyógyszerek is.Ha használom őket legalább nem érzem magam úgy mint egy kicsavart rongy,mert akkor még jókedvem is van néha.

Pszichológushoz meg nem megyek el,mert anyu nem engedne,neurológushoz sem akarta hogy elmenjek.

2013. máj. 7. 16:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna le ezt a kérdést,

én is pont így vagyok evvel,ma is mikor ideges voltam körzővel vágtam meg magam,utána mintha jobban éreztem magam...

De nem akarom folytatni...veszélyes is lehet és befertőzhetnek is a sebek...neked sem ajánlom.

kell,hogy legyen egy megoldás arra,hogy többet ne tegyed ezt...

2013. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondolkodok annyira előre,hogy nem körzővel csinálom,hanem pengével amit lefertőtlenítek
2013. máj. 7. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Menj vissza a pszichiátriára!
2013. máj. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
._. köszi,kedves vagy
2013. máj. 9. 19:39
 10/10 anonim ***** válasza:

írjam azt, hogy jaj annyira jó dolog?

az igazság mindenkinek fáj! ez beteges, amit te csinálsz!

2013. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!