Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megváltozott az életed amikor...

Megváltozott az életed amikor diagnosztizálták a pszichiátriai betegségedet?

Figyelt kérdés

Elötte sokat kínlódtál az életben,sok volt a konfliktusod mindenhol,de csak azt gondoltad lobbanékony termlszetű vagy,akaratos,temperamentumos ember stb..aztán mégis elvetődtél orvoshoz,aki megállapította hogy valamilyen pszichiátriai betegséged van.Másnaptól már te tudtad hogy nem temperamentumos vagy,meg lobbanékony stb hanem BETEG.


Hogyan változtatta ez meg az életetedet?


2012. ápr. 26. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
A pszichiátria nem egzakt tudomány, tehát te maradsz temperamentumos, de ha zavar lehetsz bipoláris is...
2012. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál,de nem erre voltam kíváncsi,hanem hogy változott-e valami miután egy orvos a szemedbe mondta hogy mániálus depressziós vagy,Borderline vagy,skizofrén vagy stb ?
2012. ápr. 27. 09:41
 3/10 x) ***** válasza:
53%

Bár nekem nincs mentális betegségem de mivel pszichológusnak tanultam, jól tudom mit éreznek.

Szóval.. ha mentális betegséged van, azt érezni fogod. Ha nem is azt hogy "hoppá én skizofrén vagyok" csak azt hogy valami nincs rendben a fejemben. Persze ezt ameddig csak lehet magadnak is próbálod tagadni. Ezért pár ember megkönnyebbül mikor megmondják neki hogy ezért és ezért gondolkodsz, érzel másképp mint a többiek.

Mások, például a depressziósok nagy része teljesen meglepődik, nem akarják elfogadni, nem is észlelik, csak azt hogy rosszkedvűek.

Aztán vannak még olyanok is, akik megijednek tőle. Akiknek rosszul esik hogy betegek.

Van aki pozitívan, mások negatívan állnak hozzá, embere válogatja. Meg persze a betegség milyenségétől is függ.

2012. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el h itt sosem az válaszol,akinek szól a kérdés :)

Aranyos vagy h írsz,de azért mert valaha egy évig hallgattál pszichológiát,nem érezlek kompetensek az ügyben!Ne haragudj h ezt mondom.szia!

2012. ápr. 28. 16:09
 5/10 phanie válasza:

engem már két problémával is diagnosztizáltak, úgyhogy én tudom :DD

Először anorexiás voltam, mikor a pszihologus közölte velem, lesokkolt. nem hittem el, nem éreztem magam anorexiásnak. Szép lassan fogtam fel, de utána kellett pár csendes óra mire végiggondoltam amit hallottam.

Utána depressziós voltam, azon már meg sem lepődtem. Ha depressziós vagy, azt érzed. Én úgy mentem el újra adokimhoz, hogy úgy érzem depressziós vagyok.

Rosszúl aludtam, folyton sírtam, rossz kedvem volt, kilátástalannak láttam az életem, nem tudotam mihez kezdjek. dekoncentrált voltam, nem volt türlemem semmihez. folyton féltem, vágdostam magam.

2012. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mikor diagnosztizáltak már eléggé be voltam csavarodva, aztán kiderült h félrediagnosztizáltak, több helyen is jártam. Így már mások szemében nem egyszerűen furán viselkedtem hanem BETEG voltam(ugyebár ezt a szót pejoratív értelemben használják). Ha vki bent fekszik egy ideig a pszichiátrián, azt egyenértékűnek veszik azzal mintha börtönbe került volna. Amikor vkinek piszkos dolgokat keresnek a múltjában akkor is hatásos találat az h pszichiátrián kezelték. Pl meg lehet nézni itt a politika részleget, amikor vmi politikusról próbálnak minél több kínos dolgot összeszedni, előszeretettel emlegetik h állítólag pszichiátrián kezelték.


Na a lényeg, h az ember alapproblémája mellé még több gondot hoz ha papírja is van róla.

2012. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze ezzel nem azt mondom h az ember ne kezelje magát, de ha papír van róla azt bármikor meglobogtathatja egy rosszindulatú ember. Örökös támadási pont lesz az ember életében.
2012. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De MAGAD elött megváltozott valami?Rossz volt diagnoosztizált hülyének lenni?Máshogy kezdtél dolgokhoz hozzáállni?
2012. máj. 3. 18:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát leginkább kiszolgáltatottság érzést okozott. (diagnosztizált hülye, ez mekkora :D)
2012. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Másrészt meg megkönnyebbülést okozott, h már rendes orvosi segítségem is van. Mindig utánanéztem ha úgy éreztem vmi nem stimmel, és próbáltam rajta változtatni, de ez nem megy mindig doki nélkül.
2012. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!