Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől van, hogy emberi...

Ez mitől van, hogy emberi arcokat nem ismerek fel? Látok valakit, beszélgetünk és pl. holnap már nem ismerem meg!

Figyelt kérdés

Az előzmények:


Gyermekkoromban sok lelki sérülést szereztem. 0-3 éves koromig. Nehezen bízok meg az emberekben. Mindenkiben csak ellenséget látok. Kudarc-kudarc hátán,....mintha az agyam tíltakozna, hogy új embereket ismerjek meg, egyszerűen a tudatommal taszítom magamtól az embereket, annyian megbántottak már életem során, hogy az új arcok, nem maradnak meg bennem!



2013. máj. 16. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy betegség (Prosopagnosia), aminek az a legföbb tünete, hogy nem képes az illetö arcokat megjegyezni. Ennek semmi köze a gyerekkorhoz, hanem fejlödési rendellenesség.


Keress utána az interneten.

2013. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dani900 ***** válasza:

Na, az apró betűs rész.....

Mindig az tartalmazza a legfontosabb infókat :)

Fel a fejjel, nem csak rossz szándékkal közelednek az emberek, vannak jók is.

2013. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért még a rossz arcmemória és a prozopagnózia között is van különbség. A prozopagnóziások a saját szüleiket sem ismerik fel arcról.
2013. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, arcmemóriám nekem sincs. Legalább ötször és hosszabb időre kell látnom valakit, hogy végre megjegyezzem, de ha eltelik hosszabb idő, már nem biztos, hogy megismerem.
2013. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!