Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre, Cipralexet...

Pánikbetegségre, Cipralexet szedett-e valaki, és ha hirtelen hagyja abba mennyi idő múlva ürül ki a szervezetből? Valamint milyenek a leszokási tünetek? Mennyi ideig tartanak?

Figyelt kérdés
Két hónapja szedem a gyógyszert.Depire adták és szorongásra.Nem hogy jobb lenne rosszabb,hasmenés, hányás, orrvérzés, öngyilkossági gondolatok ,étvágytalanság,remegés,pánikroham, naponta többször,időnként memória és látászavar és még egyebek.Megjegyzem az alaptüneteim,amikkel az orvoshoz mentem éjszakai felébredés, hangulatváltozások,és időnként levert a víz,de nem mindennap,"a memóriámmal nem volt gond". Most 5 napja letettem és hirtelen hagytam abba,mert azt hittem öngyilkos leszek.Az öngyilkos gondolataim elmúltak,hasmenés volt az elején de az is múlóban van.Kezd jobb kedvem is lenni,igaz nyomom az Omega3-at és B-vitamin komplexet,valamint C,és sportolok. de időnként még érzek zavartságot,tájékozódási zavart,és homályos látást.Ha valaki hasonlóan járt érdekelne.

2013. máj. 17. 10:23
 1/8 anonim válasza:
Szerintem jól tetted, hogy abba hagytad a szedését, amint látom, nem okozott különösebb gondod, hiszen jobban érzed magad. Ha ilyen súlyos mellékhatásai vannak, akkor ez nem neked való, egészen biztosan. Pánikbetegségre nekem Xanaxot rendeltek, a Frontintól például kettős látásom volt és még sok minden, amit nem bírtam elviselni. A Xanaxtól nem volt, hiába mondják, hogy az összetevőjük ugyanaz, mert mégsem teljesen, és az a kis eltérés, nálam ezt váltotta ki. Viszont nem szerettem volna rászokni a Xanaxra, (napi háromat írtak fel)ezért csak esténként vettem be felet, vagy néha egészet, és elmentem egy jó kineziológushoz. Nekem sokat segített, számomra az volt a megoldás. A pánikrohamaim lassan elmaradtak. A vitaminok és a sport sokkal jobb megoldás, mint a gyógyszer.
2013. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Az antidepresszáns kezdetben mindenkinél okoz nehézséget, sőt úgy mutatja magát, hogy rosszabb lesz, mint előtte volt. Viszont a használati utasításban az is ott áll, hogy bármilyen esetben keresse fel az orvosát, de ne hagyja abba a gyógyszer szedését. Mellesleg a cipralex egy alapgyógyszer. Ha bármi mást fogsz kapni helyette, az erősebb lesz. Javaslom, mielőbb keresd fel az orvosodat., mert ez a betegség és ez a gyógyszer nem játék!

2013. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
Citagen 20mg.ost szedek reggel 1-et a hatóanyaga "citalopram" gondolom a tiédnek is. A fantázianevek közötti eltérés csak a hordozó anyagokban vagy a tbl. dózisában különbözik. Elég régóta szedem igaz én reggel kaja után bekapom és tovább nem foglalkozom vele. Csinálom amit kell,megyek buszon s metrón, mozgólépcsőn,emberekkel beszélek és ide írogatok. Szét van esve szerinted a memóriám? Lehet,de kit érdekel.
2013. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én jeleztem,az orvosnak nem is egyszer,hogy valami nem jó,de azzal nyugtatott idő kell még a gyógyszernek,kell hogy hozzászokjak,de két hónap után csak rosszabbul voltam.Mellé Frontint is kaptam.Hiába mondtam,hogy úgy érzem megakarok halni, csak annyit mondott majd elmúlik!Most,hogy letettem és ezek a gondolataim nincsenek!!!Viszont a zavartság és tájékozódási zavar,homályos látással még megvan.
2013. máj. 18. 07:33
 5/8 anonim ***** válasza:
A rosszulléteket okozhatja a Frontin is. Én legalábbis így jártam. Lecserélték Rivotrilra, azt rendbe jöttek a dolgok. Mindenesetre az orvos dolga megítélni, hogy mit tegyen a beteg. A gyógyszer elhagyása nem megoldás. Az előző jól írja: reggel beveszem a gyógyszert, és nem foglalkozok vele többet. Persze ehhez az is kell, hogy jó legyen a gyógyszer, és ne ( nagyon) bántson.
2013. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ezkben a gyógyszerekben mi a veszélyes?

cipralexet szedem 2 hónapja szorongásra, rögtön az elejétől jó. Mellékhatások nincsenek, kicsit pörget, de nekem ez kell.

Jobban kiállok magamért, nem vagyok olyan érzékeny. A nagyon régi énem jön elő, de hiányzik az érzékeny előző énem.

mi legyen ?

2013. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon rossz a cipralex..1 évig szedtem és nekem se lett sokkal jobb..teljesen átformál és nem is te vagy hanem a gyógyszer alatt állsz de ettől a problémáid ugyan úgy ott lesznek..saját magadnak kell megoldani a problémáid nem a gyógyszertől kell várni a csodát..mellékesen 10 kilót híztam tőle :/ szóval én nem ajánlom mondom 1 évig szedtem és utána szépen lassan leszoktam róla eleinte felet szedtem utána negyedet és végül leraktam..Saját erőből próbálj meggyógyulni és vitaminokkal sporttal!!Sok sikert és kitartást Neked :) ha gondolod írhatsz és válaszolok Neked szívesen..
2013. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én speciel élvezem a mellékhatásait!!
2013. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!