Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? ötletem sincs.

Mit tegyek? ötletem sincs.

Figyelt kérdés
egy nagyon erős gimi 1 osztályába járok a régi sulimhoz képest rettentő nagy a változás tanulás terén itt most mindig éjfélig tanulok és még reggel is fel kell kelnbem 5-kor mert nem fem tudtaím befejzeni este as tanulást semmi mást nem csinálok csak tanulok és csak tanulok.... Az a probléma hogy nem az eszem miatt iylen jó az eredményem hanem a szorgalamam miatt és most is az vagfyok csak egyszerüen nincs időm már aludnik sem oylan fáradtnak és kimerültnek érzem magam...hogy folyamatasoan ráz a hideg és hétvégén is folyamat tanulok és nem tudom kipihenni magam, egyszereüen kivagyok készülve vitaminokat szedek de nem birom már iskolát viszont n em szeretnék váltani mit tegyek?
2009. okt. 2. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
azt hiszem ki kellene szűrni valahogy, hogy mi az igazán fontos neked a tantárgyak közül és abból akarni jól teljesíteni, a többiből meg lazíts kicsit. Ha pl tudod, hogy majd mi akarsz lenni, azokat a tantárgyakat tanuld, amik ahhoz kellenek, a többiből érd be 3-sal. És csak azokat tanuld, ami tényleg fontos, ami benne lehet a dogában, felelésben.
2009. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ja és ha sportolsz is mellette valami, megnő az agy oxigénellátása, a tanulás is sokkal könyebben megy ám! A pihenés pedig nagyon fontos!
2009. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam,hogy maximalista voltam és egyszerüen nemtudom elfogadni hogy nem megy...

Leht hogy elkéne mennme pszihologushoz mert egyszerüen nembirom már,csak ugy sirva fakadok egyik percről a másikra......

2009. okt. 2. 20:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy megéri ez a nagyon erős gimi azt, hogy tönkremenjen az egészséged és az idegrendszered. Egy kevésbé hajtós iskolában is fel lehet készülni a továbbtanulásra, egy tinédzser élete nem csak a tanulásból áll. Persze lehet, hogy idővel ráállsz a ritmusra és kevesebb idő is elég. Az osztálytársaid ilyen hajtósak vagy magaddal szemben támasztasz magas elvárásokat, esetleg a szüleid várják el tőled? Ne magolj, nem kell mindent szó szerint tudni.
2009. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az osztály társaim nagyrésze fele ennyit sem tanul de nekik a jegyeik is rosszabbak akik meg szintétn nem tanulnak ennyit de a jegyeik viszont jók azoknak a felfgoásuk miatt megy a suli és mint n a kérdésben irtam nekem inkább a szorgalmam erösebb mint az eszem!Az elvárásokat általánosban a szüleimtől tanultam hogy "olyan nincs hogy nem megy" most a szüleim viszont látják hogy kivagyok teljesen és mondtákjk hogy nekik a 4-es 3-as is elég viszont bennem bennem van az hogy olyan nincs hogy nem megy mostmár saját mamgnak teszem az elvárásokat és igy szép lassan "felemésztem önmagam" és érzem hogy igy nem lesz jó vége..sorra iszom az energiaitalokat,vitaminokat szedek és most elkezdtem a nyugatot /valerianat/ is
2009. okt. 3. 17:00
 6/14 A kérdező kommentje:

bele sem merek gondolni hogy mi leszkésőbb ez még csak az első hónap....

Nagyon remélem hogy felveszem az ütemet mert lassan orvoshoz kell fordulni ha ez igy folytatodik:..

2009. okt. 3. 17:03
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Na, figyelj, hagyd ezt abba. Ez tuképpen hiúság, semmi egyéb. Hogy te akarsz a legjobb lenni. Gondolkodj el, de komolyan azon, hogy miben vagy jó, de igazán, és azzal foglalkozz. Lehet, hogy jobb lenne olyasmi amihez a kézügyességed kellene, vagy valami művész hajlam is lehet esetleg benned, kosárradobásban is lehetsz jó,vagy sakkozásban, vagy egyszerűen a jóindulat és a kedvesség a fő erényed. (de jó a szivem, ez a szexepilem...) Szóval ha mindenáron legjobb akarsz lenni, keresd meg a megfelelő formát. Vagy pedig mond azt magadnak, hogy jó lesz a második vagy a harmadik helyezés is. Még mindig jobb, mint ha beleőrülsz a hajtásba.
2009. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Ne orvoshoz menj, hanem hagyd abba az energiaitalt, vitamint kizárólag az előírt mennyiségben szedj és ne keverd, mert a túladagolás káros, a nyugtatót el se kezdd. Láttam, tegnap már feltettél egy ilyen kérdést, nyugtató mellett úgyse megy a tanulás. Ha a szüleid se hajtanak, ne tedd tönkre magad, mert ártasz, de nem használsz, mint ahogyan a stressz is árt a tanulási képességeidnek. A tananyagot megérteni igyekezz, ne bemagolni, használj ábrákat, kiemeléseket, színeket, cédulákat, jegyzetelj. Nem lehet mindenki Einstein, az emberek 99%-a nem az. Olyan diák, aki minden tantárgyból folyton ötösre teljesít, szinte nincs, nem ez határozza meg a jövődet, hanem hogy kiegyensúlyozott, vidám, boldog legyél.
2009. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Szijja!Ahogy elolvastam a kiírásod,rögtön úgy éreztem,hogy írnom kell neked!Én tavaly ugyanebben a cipőben jártam,nagyon sokat tanultam,nem volt semmi szabadidőm,csak a sulira koncentráltam.Én is maximalista voltam,és nem az eszem miatt voltam kitűnő,hanem a szorgalmam miatt,ahogy te is írtad.Az én helyzetem nagyon rosszul sült el.És ezért is akartam mindenképpen írni neked,mert nem szeretném,ha bárki átmenne ezen,amin én átmentem.Súlyos depresszióba estem,kimerültem,magántanuló lettem,de a vizsgákra sem tudtam elmenni,így most egy másik suliba járok.Pszichiáterhez fordultam,ő nagyon sokat segített nekem,igaz kaptam gyógyszereket is,de úgy érzem,h ezek is segítettek rajtam.Igazából két hete járok suliba,most már jobban vagyok.De ha tudom,h ez történik,biztosan megpróbálok leállni a tanulással.

Igazuk van az előttem szólóknak,hogy azokat tanuld,amiket szeretsz,és tölts minél több időt a barátaiddal,családoddal.Ne arra törekedj,h te legyél a legjobb!Hidd el,én átéltem,amit te is érzel,szóval tudom,milyen.Remélem menni fog,és segítettem!

2009. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétszer elolvasol bármit is figyelmesen,már nem is kell tanuilni tovább!Ez a lényeg,nem az hogy szó szerint bemagolsz mindent mint egy verset.De ha órán figyelsz,akkor már csak ismétlésként kell otthon elővenni a tankönyvet,hogy felfrissítsd az aznap szerzett tudást!
2009. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!