Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a disszociatív személyis...

Félek a disszociatív személyiség zavartól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hete iszonyatosan félek ettől a betegségtől.Szinte úgy érzem generálom magamnak.Ez a félelem a kényszergondolatokból adódott,amelyek nagyon megijesztettek.Ezek 1 hónapja jelentkeztek,de már minimális.

Azóta ettől a kettős személyiségtől rettegek. :(

Félek,hogy ártok valakinek.Amúgy semmi okom nem lenne,mert normális családom van,párkapcsolatom.Járok pszichológuhoz,de nem nagyon használt eddig.

Veletek előfordult már ilyen?Félek,hogy begenerálom.

Mit tegyek? Vélemények?


20/N


2013. máj. 24. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Húha... ez nehéz helyzet. Nekem pont ez a bajom, de nálam mondjuk volt, ami kiváltsa.

Írod, hogy jársz pszichológushoz. Azt akartam pont ajánlani. Bár, szerintem pszichiáter jobb lenne. Én is ahhoz járok.

Ha van lehetőséged, válts orvost, keress egy pszichiátert. ...de volt valami konkrét oka - tehát valami tapasztalat ezzel kapcsolatban - ami kiváltotta a félelmedet? Vagy honnan jött az, hogy elkezdtél ettől félni?

Remélem, hogy jobban leszel!


21/f

2013. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen szintű irracionális félelem valahol egy torz vágy.

Vágysz arra, hogy kiszakadj a kereteid közül, a szerepeid közül, és valószínűleg van benned egy nagy adag elfojtott agresszió is, annak ellenére, hogy irtózol a gondolattól, hogy másnak árts. Talán épp ezért. Túl erős benned a megfelelési kényszer.

2013. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a betegség biztos, hogy nem alakul ki egyik napról a másikra, és elég komoly ok kell ahhoz (valamilyen lelki trauma), hogy előjöjjön egy embernél. Nincs mitől félned.

Inkább a kényszergondolatok azok, amelyekkel kezdeni kell valamit.

2013. máj. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!