Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlana valaki egy jó szakemb...

Ajánlana valaki egy jó szakembert, aki tud segíteni? A barátomról lenne szó.

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a barátommal, aki 21 éves.Mindenben megértjük szinte egymást, nem tudunk meglenni a másik nélkül, de a problémái egyre erősebben kihatnak a kapcsolatunkra.

Visszahúzódó ember, utál kiállni emberek elé (még a diplomaosztójára sem akart eredetileg elmenni), közben pedig arra vágyik, hogy sikeres legyen és népszerű.Mindenkinek meg akar felelni (még akkor is, ha ezt nem várják el tőle), de ez persze mindig ahhoz vezet, hogy végül egyik téren sem tud túl jó teljesítményt nyújtani.Döntésképtelen.Vágyik a spontán dolgokra, de ha én felvetem, hogy mondjuk üljünk be a kocsiba és menjünk valahova, vagy aznap szólok, hogy találkozzunk délután, akkor abból általában nem lesz semmi, mert \'nem megoldható\'.Ezeket persze mindig valaki másra fogja..a szüleire azt, hogy velem nem tud több időt eltölteni, engem pedig azért okol, hogy mindenben korlátozom.

Úgy gondolom, hogy bár egyedüli gyerek, és azért elég erősen próbálnak rá érzelmileg hatni a szülei, valahogy egy idő után meg tudnák emészteni, ha leválna róluk, mert azért elég intelligens embereknek tartom őket..jelenleg úgy látom az ő kapcsolatukat, hogy a barátom görcsösen meg akar nekik felelni, miközben rengeteg kimondatlan, elfojtott dolog van a felszín alatt.A barátom nem meri nekik elmondani a lelki problémáit, mert szinte betegesen kerüli a konfliktusokat, és még így is sokszor előfordul, hogy az apukája leül vele beszélgetni 1-1,5 órákra, és (szerintem akaratán kívül) padlóra vágja azzal, hogy megkérdezi tőle, hogy miért nincsenek barátai, akikkel összejárhat, hogy miért olyan zenét hallgat, amilyet, hogy mit akar kezdeni az életével, stb.

Említettem, hogy nagyon sok dologért engem okol: pl miattam nem találkozik többet az ismerőseivel, miközben már rengetegszer mondtam neki, hogy ez engem egyáltalán nem zavarna, sőt, örülnék neki, ha kicsit kimozdulna otthonról..Folyton panaszkodik, hogy sok dolgot miattam nem tehet meg, pedig nekem az elvárásom csak annyi, hogy ne csaljon meg, legyen őszinte és maradjon káros szenvedélyektől mentes. (Ettől függetlenül rengetegszer hazudott már nekem, volt, hogy reggel az utcán tért magához másnaposan, úgy, hogy minden értékét elvitték, és pénteken derült ki, hogy HPV-m van - valószínűleg tőle.)

Mégis, csak nekem mondja el a bajait, csak én tudok róla, hogy mennyiszer eszébe jut az öngyilkosság, a szülei ebből nem vesznek észre semmit..egész hétvégén magam alatt voltam a pénteken kiderült dolgok miatt (bár ő tagadja, hogy megcsalt volna), próbáltam félretenni a rosszkedvemet, hogy segíthessek rajta, de tegnap már nem bírtam vele aludni, inkább átmentem a másik szobába, de közben nagyon féltem, hogy csinál valamit magával vagy velem, szóval még ebben a helyzetben is nekem kellett félóránként megnéznem, hogy hogy van..Ma kérés nélkül hazahozott, én megköszöntem neki, bejöttem, ő pedig nem jött utánam.A tegnap esti dolgokról egy szót sem szólt.

Elnézést, hogy a végére átment személyes kesergésbe a kérdésem, csak ez a dolog még olyan friss, hogy nehéz eltekinteni tőle, plusz jó példa arra, hogy mi a vége a konfliktusoknak nálunk.

Bár általában tudom, mit kell tennem, most tanácstalan vagyok..szólnom kellene a szüleinek, de ezt ő megtiltotta, mert nem akar nekik csalódást okozni.Egyedül ezt nem tudom megoldani, ehhez kevés vagyok, ezért szeretném, ha valaki ajánlana egy jó szakembert (bármi lehet, pszichológus, pszichiáter, kineziológus, akárki, csak segítsen), de az is jó lenne, ha valaki tudna szolgálni egy-két hasznos tanáccsal..

A válaszokat előre is köszönöm.


2009. okt. 4. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit itt a végén írtál, inkább arra gondolok, hogy nem kéne egy ilyen szeles pasival lenni. Aki úgy leissza magát, hogy kirabolják, meg aki kicsapong. Mit akarsz ezen megmenteni? ha ő meg akarná menteni magát, legalább a kezét kinyújtaná, de ő nem akarja ezt sem. Erőszakkal sem fogsz elérni semmit.

ez a pasi úgy érzi meg van kötve, még ha nincs is igaza, úgyhogy ha engem ilyennel vádolnának meg, hogy kötöm, közben mégsem, nem nagyon haboznék túllépni.

kezdj új életet.

2009. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom így eldobni magamtól, segítségre van szüksége, ebben pedig ő is egyetért velem, csak nem tudjuk, hogy hol kezdjük el.Szeretjük egymást.

Az a kirabolós egyszeri eset volt, példaként hoztam fel arra, hogy nem igazán van belső tartása, nincsenek elvei.

2009. okt. 4. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:

A "Hogy vagy" kérdésnél már írtam a HPV-vel kapcsolatos kommentedre választ.


Szép dolog, hogy aggódsz a barátod miatt, de őszintén szólva szerintem semmi értelme.

Tudom, unalomig ismételgetett szöveg, de valóban így van: amíg ő maga nem látja be, változtatnia kell, akár segítséggel, akár önerőből, addig felesleges energiapazarlás minden erőfeszítésed.

Ő most ezt az utat járja, te pedig, mikor vele összejöttél, azt vállaltad akár tudattalanul is, hogy egy ilyen mentalitású emberrel leszel együtt. Kérdés, ebből mit tanultál.

Minden folyton változik és az emberek folyamatosan fejlődnek egész életükben (jó esetben pozitívan).

Vizsgáld meg magadban ezt a kérdést, hogy mindent kihoztál-e ebből a kapcsolatból amit lehetett, mit tapasztaltál, tanultál mellette és van-e még valami, amit megtapasztalhatsz, mert ha nincs, az csak stagnálás és a saját lelked mérgezed azzal, ha vele maradsz, hisz láthatóan te gyorsabb ütemben fejlődsz, mint ő.

Ez nem csak "ezoterikus-duma" , hosszú távon meglátod, mindig minden történésnek oka van életünkben és a legeslegfontosabb a saját boldogságunk kell, hogy legyen.

És bármennyire is vágysz rá, a barátodnak szeretnie kellene saját magát, ezt nem pótolhatja a te iránta érzett szereteted sem.

2009. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! igazán sajnálom, hogy ilyen a barátod... szerintem ha ennyire befolyással vannak rá a szülei, akkor mindenképp nekik mondd el, mikor a barátod nincs ott, dolgozik, vagy elment a boltba, hogy -nagyon aggódsz érte ezért és azért, mit lehetne tenni? mert nem szeretnéd elveszíteni őt, ugyanis nagyon szereted..-, szerintem ha megértenék a szülei azt, amit meg akarsz érttetni velük, megvárhatjátok együtt 3-an a barátodat, és beszélgetnétek vele.. szerintem többször kéne hangsúlyoztatni nála, hogy szeretitek, legyen kicsit bátrabb, ne legyen ilyen félénk, és nem fogtok csalódni benne! ettől talán kicsit nagyobb önbizalma lenne..

én ezt csinálnám... sok sikert!

2009. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

'Tudom, unalomig ismételgetett szöveg, de valóban így van: amíg ő maga nem látja be, változtatnia kell, akár segítséggel, akár önerőből, addig felesleges energiapazarlás minden erőfeszítésed. '

Beismeri, ő is nézegeti az orvosokat, csak nem tudjuk eldönteni, ki lenne a jó, ugyanis nem szeretne nőhöz menni, és az sem jó, ha mondjuk idősebb és ismert emberről van szó, mert a szülei és a nagyszülei híres orvosok és fél, hogy esetleg ismernék egymást. (Persze ott a titoktartás, de ő még attól is tart, hogy mit gondol majd magában az orvos, ha rájön, hogy kik a felmenői.)

A boldogsággal kapcsolatban pedig csak annyit, hogy én imádok élni, boldog vagyok, és nem hagyom, hogy a mindennapokban túlzottan kihassanak barátom problémái, de ettől függetlenül azért szeretném, ha ezek megoldódnának, mert akkor jobb lenne neki is, és a kapcsolatunknak is.

Az utolsó (17:04-es) válaszolónak: Igen, erre is gondoltam, de írtam, hogy a barátom ezt akarná a legkevésbé, és tulajdonképpen én is tisztában vagyok azzal, hogy a szüleinek ez mekkora csapás lenne..ezért vagyok tanácstalan.Én is úgy érzem, hogy szólnom kellene, de nagyon sok érv szól ellene.

2009. okt. 4. 17:13
 6/7 A kérdező kommentje:
17:03-as (a 2.) válaszolónak: Közben elolvastam a másik kérdésnél a HPV-s kommented..ezt én is tudom, nagyon sok dolgot összeszedtem már erről a betegségről..A baj az, hogy előttem csak egy lánnyal volt, aki hozzám hasonlóan szűz volt.Amikor ezt elmondtam az orvosnak, akkor látszott rajta, hogy ha tényleg így lett volna, akkor elvileg nem lenne semmi bajom..
2009. okt. 4. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
17:04-es vagyok, de ha megbeszéled a szüleivel, és mondanád nekik például, hogy ne említsék meg a barátodnak, hogy beszéltetek róla, csak változtassanak pár dolgon, pl ne legyen ilyen: hogy megkérdezi tőle, hogy miért nincsenek barátai, akikkel összejárhat, hogy miért olyan zenét hallgat, amilyet, hogy mit akar kezdeni az életével, stb. , mert ettől talán csak depisebb lesz a barátod, hiába akaratán kívül érdeklődve kérdezte csak az apja..
2009. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!