Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Édesapám nyáron lesz hogy 2...

Édesapám nyáron lesz hogy 2 éve halt meg de még mindig néha a padlóra kerülök ha nagyobb esemély van az életembe pl ballagás vagy ilyesmi. Szerintetek normális vagy felkéne keresnem egy szakembert?

Figyelt kérdés
Édesapám nyáron lesz hogy 2 éve halt meg de még mindig néha a padlóra kerülök ha nagyobb esemély van az életembe pl ballagás vagy ilyesmi!Most hétvégén volt a középsuliból a ballagás és azóta nem nagyon találom a helyem, mindenhol együtt a család meg ilyenek!? Azóta kicsit padlón vagyok megin! Szerintetek normális vagy felkéne keresnem egy szakembert? Értelmes válaszokat várnék hülyeségekkel légyszi kíméljetek köszi!
2011. máj. 4. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális dolog. Nekem az anyukám 3 éve halott és azóta kivagyok idegileg, pedig ő már idős volt.

Őszinte részvétem.

2011. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én apukám az általános iskolai ballagásomra se tudott már eljönni,már olyan rosszul volt,végül 17éves koromban halt meg.Emlékszem,én kaptam meg a táviratot a korházból,akkor még nem volt telefonunk....3napig megállás nélkül sírtam...egész álló nap.Aztán többé már nem sírtam,csak azon a 3 napon.Érdekes egy feldolgozás,mindenki másképp éli át...pedig őt szerettem,az anyukámmal"csak együtt éltem".
2011. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah,és a lényeget elfelejtettem,minden nap kimentem a temetőbe egy éven át,minden nap!Aztán szépen lassan ahogy szokott lenni,a fájdalom csökkent.Ennek már 18éve.
2011. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:

Részvételem.

Teljesen normális az, amit érzel. Azért vagy még mindig padlón amikor családi esemény van, mert a gyász feldolgozásának lelki folyamata még nem zárult le teljesen. Valószínűnek tartom, hogy a mindennapi tevékenységekben már nem akadályoz a gyász, de amikor esemény van, akkor bizony előjön megint a fájdalom. Ez pszichológiailag teljesen rendben van. A lelki gyógyulás lassú folyamat, éveket vesz igénybe. Édesapád emléke el fog kisérni egész életedben, és ez így is van rendjén, hiszen szeretted őt. Csak az az idő rettenetesen nehéz, amíg az elvesztése miatt érzett fájdalom elcsitul annyira, hogy már nem kerülsz padlóra.

Nem kell aggódnod, jó úton jársz. Lassan majd minden visszatér a rendes kerékvágásba, meglátod, de már az is óriási haladás, hogy már csak egyes események váltják ki a padlózást, és nem vagy nap mint nap ilyen állapotban. Szerintem nem kell felkeresned szakembert, mert bárhogy fáj is apukád halála, ez teljesen normális emberi reakció. És az is normális, hogy már csak akkor sajdul bele nagyon a lelked, amikor családi esemény közeleg.

2011. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2011. máj. 4. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!