Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális a pszichológusomtó...

Ez normális a pszichológusomtól? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy ideje pszichológushoz járok, és az utóbbi alkalmakkor, pl. ma is, mindig elmondja, hogy olyan sokat szokott rám gondolni, sokszor eszébe jutok, hogy mégis milyen nehéz nekem. Vagy pl. ma is beszélgettünk és megkérdezte, hogy mit gondolok erről az egész beszélgetésről, hogy hogyan érzem magam stb. Én meg ugye mondtam, hogy jól érzem magam, egyáltalán nem kellemetlen, sőt, néha úgy érzem, hogy alig várom már, hogy mehessek. Erre pedig azt válaszolta, hogy sokszor ő is várja, hogy menjek. Szóval ez normális? Én arra gondoltam, hogy direkt mondja ezeket a dolgokat, hogy jól érezzem magam. Vagy rosszul gondolom?

22/L


2013. máj. 29. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Fura szerintem. Férfi? Mennyi idős?
2013. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem, egyáltalán nem normális

neki elvileg az a feladata, hogy teljesen semleges kívülálló legyen. NEM a barátod.

2013. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, nő. Pedig tényleg ezt szokta mondani és egy kicsit furcsálltam is. Természetesen jól esnek ezek a szavak, de én is úgy gondolom, hogy mint pszichológus nem mondhat ilyet még akár egyszeri alkalomkor is, hogy Ő is várja, hogy menjek, mert szeret velem beszélgetni.

Meg ugye a másik az ez, hogy eszébe szoktam jutni, meg gondolkodik azon, hogy mi lenne a jó megoldás. ----> bár ezt még részben meg is értem, hiszen pszichológus ez a dolga.

2013. máj. 29. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden pszichomókus zizzent egy kicsit, de többnyire ártalmatlanok. Orvosoknak is szokott lenni olyan páciense akit ilyen v. olyan okból kedvel v. különösen foglalkoztatja az eset, ha úgy érzed, hogy neked már kellemetlen vele beszélni, akkor szólj neki.
2013. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kellemetlen vele beszélgetnem. Nem is zavar ez a dolog. Csak épp kíváncsi voltam, hogy ez egy normális viselkedés vagy éppen megnyilvánulás egy pszichológustól. De ezek szerint, akkor nem. Így azért már kicsit más a helyzet, főleg a problémám miatt is.
2013. máj. 29. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez jó, nem? Mármint ha nem gondolna rád, nem várna, az azt jelentené, hogy nem érdekled, csupán egy "munka" vagy neki. Szerintem inkább örülj, ez egy jó terápiás kapcsolatnak tűnik. :)
2013. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez annak az erősítése, hogy fontosnak érezd magadat
2013. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen problémával jársz hozzá, de az a gyanúm, hogy evvel a közös munkát próbálja segíteni.

Aki nagyon zárkózott, nehezen nyílik meg, pláne ha kötődési problémái vannak, ott azért nem jön rosszul, ha a pszichológus is ad visszajelzést. Szóval ez normális, nem kell tartani attól, hogy ilyenkor megfeledkezik magáról, az ottani státuszáról és "csak úgy" elejt ilyeneket.:) Viszont ettől még őszintének kell lennie!

2013. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is azért mondja ezeket, hogy jobban érezzem magam. Mindegy, végül is bevált. :D
2013. máj. 29. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!