Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek megmenthetőek...

Szerintetek megmenthetőek lennének így az öngyilkosok?

Figyelt kérdés

Vagy legalább kevesebb lenne a számuk, ha az emberek figyelnének egymásra, vagy a közeli hozzátartozók komolyan vennék az apró jeleket?

Mély depresszióban vagyok én is, öngyilkossági kísérleteim voltak, ezekről sem tudnak. A saját párom is veszekedéseknél rám kiabálja, hogy "tiszta depressziós vagy, teljesen megváltoztál, beszélgetni se lehet veled". Anyám sose lát nevetni, mégis elhord minden ******-nak.

(A saját példa tényleg csak példa, nem segítségért, vagy akármiért nyöszörgöm, csak elgondolkodtam, hogy más öngyilkos családjába is így ment-e, és megmenthető lett volna-e?)



2013. máj. 29. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek meg van a saját baja, nekem speciel nem lenne lehetőségem egy plusz embert visszarángatni a halálból

20/F

2013. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 homo ludensz ***** válasza:
Magam is depis vagyok s tudom hogy milyen érzés mikor vagy leugatják az embert,vagy nem nézik miatta sz@rnak sem. Nálam ez már életforma csak nehéz elviselni a magányt közben "normálisnak" tünni. Azzal hogy van egy olyan aki nem érdekből a társad azzal talán ki tudsz mászni egy olyan mélységből ahonnan még senki nem tért vissza.
2013. máj. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szakítottam vele.

De kedves válaszoló. Tényleg kívánom, hogy találj társat!

2013. máj. 29. 23:01
 4/8 Makra Péter Endre ***** válasza:
Mindig így van ez, az egymásra figyelés és a szeretet hiánya. Végül már magad is úgy érzed, ezt érdemled. Anyám, saját párom...őrület. Próbáld szeretni magad, képzeld azt, hogy fontosabb vagy , mint Ők. Igen, lassan építsd fel újra magad, de ne figyelj rájuk, érdemeljék ki a feltétlen szereteted. Meglátod újra tudsz nevetni, látni, élni.Keresd meg félelmeid valódi okát, nehéz, kutya nehéz önmagunkkal szemben őszintének lenni, de megéri. Nem győzelem, de megnyugvás.A depinek annyi, a többiek meg tehetnek egy szívességet...mondjuk tisztelnek ezért.
2013. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is az a probléma a világgal, hogy az emberek nem figyelnek eléggé egymásra...
2013. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne is próbálkozz több ilyennel! Ne foglalkozz velük, tegyél le több dolgot az asztalra mint ők és hidd el rohadt jó érzés, és ne az öngyilkossággal próbálkozz!
2013. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már többet tettem, egyetem, elsőként a családba.

De tényleg csak a véleményetekre voltam kíváncsi, nem magamat sajnáltatni akartam.

2013. máj. 30. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem is gondolnám, hogy sajnáltatni akarod magad, de azt igen, hogy valaki tudja, hogy mi a helyzet veled, mert azok, akiknek kellene nem törődnek veled :( Azt ajánlom, ne is itt próbáld megtalálni azt a törődést, hihetetlenül cinikus emberekkel van teli ez az oldal, tisztelet a kivételnek.

A párodnak gratulálni tudok, hogy látja rajtad, hogy depressziós vagy és ezért KIABÁL veled, valami borzasztó!!!!

Szakemberhez nem jutottál el? Elvileg ha öngyilkos kísérleted volt, akkor kellett látnia orvosnak, vagy nem?

2013. jún. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!