Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyet értetek azzal hogy az...

Egyet értetek azzal hogy az öngyilkosok valójában jobb emberek mint az átlag, mert nem bírják elviselni ezt a sok rosszat? Igazából ők a többiek áldozatai. és mégis őket ítélik el.

Figyelt kérdés
nem kéne lenézni azt aki nem bírja tovább és továbblép. ez egyben egy pofon is a környezetnek nem?

2013. máj. 3. 22:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Az öngyilkosok szerintem egoisták. Csak azzal foglalkoznak, hogy nekik jó legyen. Mindemellett ideggyengék. Más, pl. halálos betegségben szenvedő ember aki bármit megtenne azért, hogy még egy nappal többet tölthessen a családjával... az meghal. Mint az én édesanyám. Az öngyilkos pedig egyszerűen eldobja magától a tyúkszaros életét. Én nem sajnálom, szerintem az ilyen emberért nem kár.
2013. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam,hogy lenézik őket.Sokszor lenne más kiút is,mint ez,ezért sajnálom aki eldobja az egyetlen lehetőséget az életre.
2013. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%

> valójában jobb emberek mint az átlag, mert

> nem bírják elviselni ezt a sok rosszat?

Nem jobbak, hanem gyengébbek. Életképtelenek, nem képesek adaptálódni.


> Igazából ők a többiek áldozatai.

Öngyilkosságnak sok oka lehet... Nem feltétlenül a többiek hibája.


> nem kéne lenézni azt aki nem bírja tovább és továbblép.

Hát... Bizonyos esetekben akár racionális döntés is lehet az öngyilkosság. Például súlyos, nagyon kis eséllyel gyógyítható betegség esetén.

Azonban az esetek többségében nem erről van szó, hanem egyszerű érzelmi, mentális gyengeségről, instabilitásról.

2013. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Ez is egy nézöpont, és van is benne valami... (kérdezönek)
2013. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Nem jobb emberek, legfeljebb kedvesebbek, mint az átlag. Hülyeség lenne másokat okolni az öngyilkosság miatt, a saját hibájuk, hogy nem képesek máshogy látni a világot. Nem tudtam, hogy elítélik. Van aki gyengének tartja őket van aki erősnek ennyi.
2013. máj. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
52%
Szóval a pontozás aszerint megy, hogy kinek a válasza áll közelebb a Te nézőpontodhoz, nem pedig az ésszerűség alapján. Szóval ha csak szimplán azt írtam volna a kérdésre, hogy egyet értek, akkor nem pontozol le.
2013. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

"Az öngyilkosok szerintem egoisták."

Gondolom, arra utalsz, hogy nem gondolnak arra, hogy milyen fájdalmat okoznak ezzel másnak, ugye?

Változó, szerintem, is szar az élet, de addig biztos nem leszek öngyi, míg a szüleim élnek.


"Csak azzal foglalkoznak, hogy nekik jó legyen."

Mindenki csak ezzel foglalkozik, nincs olyan ember aki nem.


"Mindemellett ideggyengék. Más, pl. halálos betegségben szenvedő ember aki bármit megtenne azért, hogy még egy nappal többet tölthessen a családjával... az meghal. Mint az én édesanyám. Az öngyilkos pedig egyszerűen eldobja magától a tyúkszaros életét."

Mert szerinted, egy épp egészséges ember, nem élhet át nagyobb fájdalmat, mint egy beteg ember? Buta vagy.


"Én nem sajnálom, szerintem az ilyen emberért nem kár."

Ki kérte a sajnálatodat?

2013. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%
Azaz a Te gondolkodásmódodat követve nem az a sajnálatos, ha egy 14 éves gyermeknek a karjai között hal meg az édesanyja, hanem az aki önszántából dobja el magától az életet. Így tovább!
2013. máj. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasd el még egyszer a kérdést és ne az én válaszomat analizáld, a kedves kérdezőnek próbálj segíteni. A kérdései pedig, ha nem lett volna számodra érthető: -áldozatok?

-mégis elítélik őket?

Ülj le fiam, szövegértésből egyes!

2013. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"Azaz a Te gondolkodásmódodat követve nem az a sajnálatos, ha egy 14 éves gyermeknek a karjai között hal meg az édesanyja, hanem az aki önszántából dobja el magától az életet. Így tovább!"


Ilyet hol írtam? ne vonj le téved következtetéseket.

Az hogy mi sajnálatos azt ki nem sz*rja le. Én azt mondom, hogy egy olyan ember aki eldobja magától az életét, nem kizárt, hogy nagyobb fájdalmat él át. Neked is van 1 lelki fájdalom küszöböd ami után megölnéd, magad, ha elérnéd ezt a határt nem azt jelentené, hogy gyenge vagy hanem, hogy sokat szenvedtél.

2013. máj. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!