Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom eldönteni hogy az...

Nem tudom eldönteni hogy az egyik családtagom paranoid skizofrén betegségben szenved e?

Figyelt kérdés
Ami nagyon kifejező, hogy mindig azt hiszi hogy őt pl szomszédok figyelik, hallgatják, volt olyan hogy a lakásában szerinte valaki tönkretette a porszívóját, elállítják a tvjét( ezt mondjuk ránk fogta, pedig hozzá se nyúltunk) stb.. van hogy azt mondja szorongás jön rá, erre már váltott ki nyugtatót, olyankor vesz be belőle. Semmiről nem lehet meggyőzni, a fejébe veszi és az úgy van még ha ez a porszívós dolog teljesen abszurd is, hiszen egyedül lakik. Mindig kombinál hogy most ez ezért meg azért van, amiatt hogy neki rossz legyen. Van valakinek ezzel bővebb tapasztalata?
2013. jún. 2. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenesetre erősen gyanús rá. Nagyon gyorsan szüksége lenne egy pszichiáterre, csak nem tudom, ő mennyire vehető rá erre. Talán ha úgy adnátok be neki, hogy a szorongásai miatt vinnétek el, akkor beleegyezne.
2013. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy ha egy fő tünet kifejező vagy kettő részben felfedezhető akkor az már tényleg esélyes. Meg én azt vettem észre hogy a hangulatai is úgy változnak mint a mániás depressziósoknál kicsit. Szóval eléggé fura..

Igen lehet azt kéne, mert ha ezt mondánk neki biztos azt gondolná és mondaná hogy kb meg akarunk tőle szabadulni meg stb..

2013. jún. 2. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!