Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertek skizofrén embereket,...

Ismertek skizofrén embereket, személyesen? ők tudják magukról, hogy azok? Miből lehet észrevenni? ők spirituális útjukról letértek? Ezért kettészakadnak, vagy hárommá, vagy néggyé.

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Mostanában bennem is ez ötlött fel. Egyébként mindannyian skizók vagyunk valamilyen szinten, csak mi nálunk nem olyan durva a helyzet.

Nézz szét mit művel az emberiség, a korkép elég durva lenne....

Téveszmék tömkelege, tömeg gyilkosságok ideológiai téveszmék miatt, stb...

Az egyetlen különbség a "skizok", meg a sima ember közt szerintem az annyi, hogy a sima ember a gondolataival azonosítja magát, majd esetleg rájön, hogy az nem ő, és ennyi. A skizo viszont azokat a gondolatokat úgy élheti meg, hogy köze sincs hozzá, és azt gondolhatja, hogy azok valami démoni eredetüek, stb... Pedig azok csak a gondolatai, hahaha

2013. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
100%

Igen, ismertem nagy valószínűséggel skizofrén személyt. Nem voltak párhuzamos személyiségei, legalább nem feltűnően, ami amúgy is ritka rendellenesség, tudtommal csak a skizofrénia gyűjtőfogalmán belülre sorolják.


A viselkedése kiszámíthatatlanná vált, személyisége megváltozott, örült, ha komplett hülyének nézték, amire szándékosan rá is játszott. Kifejezetten deviáns viselkedés alakult ki nála. Arról panaszkodott néha, hogy nem tud koncentrálni, ha nincs szellemi aktivitása, akkor azt érzi, hogy "pang a feje".

2013. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó, a skizofrénia nem több személyiség, egyem meg a szived...


A skizofrén embernek téveszméi, tévképzetei vannak.

Amiről te beszélsz, az a disszociativ személyiség zavar...

2013. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1es

hát én annyira eltávolodtam magamtól, h nem igazán látom a valóság és a valótlan közötti határokat

nincs mellettem olyan ember aki visszatükrözne

és persze a magamba vetett "hitem" is "segít", h megkérdőjelezzem a gondolataimat

2013. máj. 8. 13:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz, az a disszociatív személyiségzavar. Nem ismerek személyesen ilyen embert, és nem is bánom, hogy nem. Van, aki tudja magáról, van, aki nem. Itt olvashatsz róla:


[link]


Ha tudsz angolul, itt egy érdekes cikk, ami egy sok személyíséggel bíró festőnőről szól:


[link]


A skizofréniáról pedig itt olvashatsz:


[link]


Egy ismerősöm pl. paranoid skizofrniás, kárházban is volt. Elég szívás. Ezoterikus magyarázatot ne várj tőlem.

2013. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
80%
Én ismerek, és nem valami..kellemes. Úgy értem, ismerek egy személyt, aki szkizofrén, és mindig azt hiszi, hogy követik. Lefilmezik túsolás közbe, holott nem is. Vagy azt hiszi, hogy látott valaki ismerőst, és képes azt a személyt este későn felhívni, csak h megkérdezze " Jártál itt?" Mindig azt gondolja, hogy megmérgezik, ezért csak a saját kajáját eszi meg...Szóval, elég fura. De nem tudok kettős személyiségről.
2013. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Rorschach. válasza:
100%

Nekem van egy mellesleg nagyon kedves, német ámbár skizofrén barátom. De mindenek előtt kérlek engedd meg, hogy felvilágosítsalak arról, a mellesleg nagyon közkedvelt tévhitről, (így egyáltalán nem szégyen!) hogy egy skizofrén embernek több személyisége van. Ez hamis állítás. Ez tulajdonképpen a Disszociatív személyiségzavarban (avagy régebbi elnevezésén Többszörös személyiségzavarban) szenvedőkre igaz. Szívesen mesélnék erről is, de mivel nem ez volt az eredeti kérdés, így sajgó szívvel, de kihagyom. :( Bár ha érdekel, van néhány anyag a neten.


Az én kedves barátom személy szerint tud a mentális betegségéről. A skizofrénoknál valóban a bizarr (akár paranoid) téveszmék és hallucinációk a legjellemzőbb tünetek. Rögeszmésen képesek ragaszkodni egy-egy olyan állításhoz, képzelgéshez, ami mellesleg nagy valószínűséggel nem úgy van.


Még anno, valamikor, olvastam egy kedves, magyar anyuka blogját, aki az önmaga, de elsősorban skizofrén fia életének megpróbáltatásairól írt. Témához kapcsolódva, a fia kiötlötte egy nap, hogy jót tesz az érrendszerének ha forró vízben fürdik. Ez valójában így is van, de az már nem különösebben szerencsés, ha a fiú a lehető legforróbb vízben áztatja magát fél óráig. Pipacs vörös bőrrel jött ki minden alkalommal, a szíve meg majd kiugrott, az anyuka elmondása szerint egyik alkalommal pedig annyi ideig volt bent, hogy kifelé menet el is vesztette az eszméletét egy rövid időre. Csupán érdekesség, na meg példaként arra, hogy milyen komolyan is képesek ragaszkodni ahhoz a bizarr ötlethez, amit a fejükbe vettek.


De ezek mind-mind egyedi esetek, nincs két ugyanolyan, így biztosan van olyan, akit már ebből a rögeszmés makacsságából kifolyólag nem lehet meggyőzni a zavaráról.


Azonban ez nem egy olyan dolog, amit az utcán sétálva észrevesz az ember. Csupán mélyebb, hosszasabb beszélgetés után bukkannak fel az első tünetek; összefüggéstelen beszéd, váratlan, bizarr mondatok, érzelmi illetve kommunikációs tompultság satöbbi satöbbi.


A spiritualitásnak ehhez azonban semmi köze. Általában vagy genetikai okokból (ha már előfordult a családban 20-40% esélye van rá), vagy pedig környezeti hatások (rossz gyerekkor, tragikus gyerekkori élmény, valamiféle repetatív trauma, stb).


Na, hát röviden ennyi. Remélem segíthettem. :]

2013. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
4 évig volt közvetlen kolléganőm, és semmit nem vettem észre! Pedig akkor már évek óta az volt, csak nem mondta nekünk, amikor sikerült leszázalékoltatnia magát, akkor mondta el, orvosi papírjait is megmutatta.
2013. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Shai-Hulud ***** válasza:
39%

Természetesen tudom magamról.

És én is.


Megmondta az orvos.

Nekem is.


(Na jó, csak hülyéskedek...)

(Én is...)

2013. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

kösz-kösz a válaszokat

stílusosan, ezt most találtam

"Skizofrén vagyok, és én is":)

2013. máj. 9. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!