Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérhetek a háziorvosomtól...

Kérhetek a háziorvosomtól nyugtatót ezért?

Figyelt kérdés
Szeretném abbahagyni az önvagdosást, de úgy érzem ez gyógyszer nélkül nem sikerülne. Erre a célra lehet valahogy nyugtatót szerezni? vagy pszichológushoz kell fordulni? Ő ad erre a célra?

2013. jún. 2. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem pszichológus hanem pszichiáter dolga de a háziorvos is írhat nyugtatót csak nem mindegyiket.Van sok gyógyszer amit csak szakorvos írhat fel.
2013. jún. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) És ilyen problémára háziorvos ad(hat)?
2013. jún. 3. 00:06
 3/8 anonim ***** válasza:
A háziorvos csak egy részét írhatja fel, bármelyiket csak a pszichiáter.
2013. jún. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) És vajon erre a problémára ad az orvos vagy elküld pszichiáterhez?
2013. jún. 3. 00:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha magadat vagdosod, akkor azért jó lenne beszélni egy pszichiáterrel is. Mert ha nem sikerül magadban letisztázni, hogy miért vagdosod magad, akkor a gyógyszer nem fogja megoldani.
2013. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy miért, csak sajna megoldást nem találok rá :/ (mert nincs :/ )
2013. jún. 3. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen a háziorvosod. Nálunk pl. elég "laza" bármit felír, amit kérek, nyugtatót is.

De igazából nem a legjobb dolog gyógyszert szedni, ráadásul gondolom elég fiatal lehetsz. Ha megvan a kiváltó ok, az remek, azzal már lehet dolgozni, lehet, hogy egy tőled független külső szemlélő lát megoldást, még ha te nem is.

2013. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen, én is gondoltam rá, hogy pszichológushoz fordulok, de meglepne ha ezen tudna változtatni... mert szerintem nem bennem van a hiba, hanem a világban hogy nem elég nyitott erre. De amíg nem elég nyitott, addig nem tudom magam kellőképpen elfogadni, és felvállalni, és néha azt érzem hogy unodrodom saját magamtól...
2013. jún. 5. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!