Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziós ember miért...

A depressziós ember miért üldözi el maga mellől az embereket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok tükröt mutatnak neki, és mivel épp nem tudja magát elviselni, inkább elüldözi őket.
2013. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Vagy a többi embernek lesz elege az "önsajnálatból".
2013. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
A depressziós ember annyira elvan az önsajnálatba merülve hogy másokra már ideje sem jut. Én is ilyen vagyok. Én tudom hogy ez szar meg nem így kéne csinálni, de ettől még nem tudok változtatni azon amit érzek.
2013. jún. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem üldözi el, csak egyedül akar lenni. Illetve sok ember szeret tanácsokat osztogatni, de neki nem tanácsra van szüksége, hanem megértésre. Nagy megértés és nulla jótanács.
2013. jún. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Depressziós emberből is több 'típus' van. Pl. engem nagyon kimerít az, mikor már amúgy is fáradt vagyok, és jönnek oda hozzám folyamatosan mondani valamit, amikor már magamra is alig tudok figyelni. Szükségem van az egyedüllétre, ami az én esetemben a feltöltődést jelenti, nem pedig az egyedüllétet. Szeretek kint lenni a természetben, vagy ha ezt nem tehetem meg akkor a négy fal között elmerülök valamiben... Aztán ha már jól vagyok, akkor igazi társasági ember tudok lenni.


Aki hajlamos a depresszióra, és elkezdi magát sajnáltatni, azzal iszonyatosan leszívja az energiáit.

Nem hiába van Magyarországon statisztikailag a legtöbb depressziós ember, kreativitásban elég jók tudunk lenni. Csak azt is kéne találni miben használjuk. Nem pedig a burokban élni, aztán hagyni egyszer csak megtörténik a várt csoda.

2013. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem a depressziós ember üldözi el az embereket, hanem az emberek menekülnek el tőle. Nem jó társaság, kicsit ijesztő is, így a haverok, ismerősök inkább eloldalaznak.
2013. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Mert a jókedvű emberek nem szeretnek búskomor emberek közt lenni. Fordítva is igaz, egy depressziós embernek rossz olyan társaságban lenni, ahol a többi ember vidám.

Sok depressziós ember viszont örülne, ha valaki segítene neki kijönni a gödörből, csak ez persze nincs rájuk írva.

2013. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most írta nekem valaki privátban, hogy a depressziós ember direkt önsajnálatot csinál. De én erre azt mondom, hogy ez is egy tünet. Ha valaki "lusta", nem akar bemenni a munkahelyére vagy az iskolába: ez is egy tünet, mert egy szuper egészséges ember: akarja érvényesíteni az érdekeit, elérni valamit, akár vagyont szerezni, akár még kicsit könyökölni is (versenyezni). Aki egyáltalán nem akar és semmi nem érdekli: az már egy tünet, amit kezelni kell. (pl. homeopátiásan)
2013. jún. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én depressziós vagyok és úgyérzem azért, mert mivel depressziós vagyok ezért folyton feszült és szomorú vagyok. Emiatt pedig még azok a barátaim is elkerülnének akik szeretnek eléggé. Új embereket így megismerni meg nagyon nem éri meg, mert rossz lenne az első benyomás. És én még anyumat is elüldözöm magam mellől pedig őt szeretem a legjobban , de olyan lelkifájdalmaim vannak a depim miatt, hogy olyan mintha nem tudnék szeretni. Szóval ezért inkább egyedül vagyok, amúgy is csak bántanék másokat ilyen állapotban. Jó oké , van 2 barátnőim ha velük vagyok röhögök meg játszom a ,,bivves gyereket" de ők is tudnak arról h depis vagyok, csak olyankor amikor velük vagyok arra gondolok h ha már találkozunk akkor nem rontom el a hangulatot és nekem is jót tesz ha nevetek egy kicsit. Szóval szerintem teljesen nem kéne ellökni mindenkit magától a depis embereknek ,mert mire meggyógyulnak egyedül találják magukat, ezért kell erőt venni magukon és kitartani azok mellett akiket szeretnek (én anyum és 2 barátnőm mellett tartok ki, hiába vagyok sokszor gonosz anyukámmal).


15/L

2013. jún. 6. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*vicces :D
2013. jún. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!