Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik még olyan ember, aki...

Létezik még olyan ember, aki 8. -os koráig alig beszélt az iskolában, szinte némaságban élt és mégis normális iskolába járt?

Figyelt kérdés
Utólag furcsának tartom a múltam, hogy általánosiskolában volt olyan hónap, amikor egy mukkot sem szóltam, csak ültem magamban. Igyekeztem és 9.től a másik suliba már barátaim is voltak. Most is félénk vagyok kicsit. Létezik még ilyen ember?

2013. máj. 16. 12:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mi lehet az oka, hogy nem beszéltem? Mindenkit leráztam, aki kapcsolatot akart létesíteni velem. Csúnyának is tartottam magam. Belenéztem a tükörbe és elborzadtam. Azóta festem magam, bárhova megyek. Négy barátnőm van. A főnökömnek nem tetszett nemrégen a személyiségem, mert hát félénk vagyok és én nem kellek oda. Ki akart rúgni. Nem, mintha a takarításnak köze lett volna a beszédhez (mert tavaly nyáron azt dolgoztam). Nem érzem magam fogyatékosnak, sőt az osztályban a legjobb tanuló vagyok, anélkül, hogy tanulnék. Tudom, hogy léteznek még félénk emberek, de ennyire?
2013. máj. 16. 12:39
 2/12 anonim válasza:
jó tanuló vagy/voltál?
2013. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, tanulás nélkül jól tanultam.
2013. máj. 16. 13:34
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy null otthoni tanulással jók voltak a jegyeim.
2013. máj. 16. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy részleges mutista voltál?

De ha nem voltál motivált a beszédre, az nem volt mutizmus.


[link]

2013. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Így elsőre nekem is a szelektív mutizmus jutott eszembe.

Óvodában milyen voltál?

2013. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Óvodába, mintha nyiltabb lettem volna. Egyébként meg akartam nagyon sokszor változni, de nem sikerült. Mondjuk volt olyan is, hogy kiközösítettek és nem keresték a társaságom.
2013. máj. 18. 06:21
 8/12 A kérdező kommentje:
6 éves koromban az unokatestvérem meg akart erőszakolni, azóta magamban tartottam, lehet ez az oka?
2013. máj. 18. 15:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Várjunk csak, olvasgattam a szelektív mutizmusról. Valami nem stimmel szerintem. Amikor olvastattak vagy feleltettek, akkor természetesen volt hangom. Amikor hetes voltam és rendet kellett tennem az osztályba, akkor is volt hangom, bár nem tudtam sose ordítani azt, hogy "üljetek le" vagy "maradjatok csendben".
2013. máj. 18. 15:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Húgomnak volt egy olyan osztálytársa, aki soha nem beszélt, csak a tanárokkal, suttogva. Azt senkinek nem kötötték az orrára, hogy miért nem beszél a gyerek, csak annyit lehetett tudni, hogy pszichés alapja van.

Én is alig beszéltem általános/középiskolás koromban, én azért, mert rendkívül félénk voltam, és mindig attól féltem, hogy valami hülyeséget mondok. Persze ha kérdeztek, akkor válaszoltam, meg felelésnél sem volt gond (azon kívül, hogy izgultam nagyon).

2013. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!