Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológuson kívül van...

Pszichológuson kívül van valami megoldás? Nem tudok megszabadulni a pattanásaimtól, mert nem hagyom hogy eltűnjenek!

Figyelt kérdés
Tini korom óta gyötörnek, a hátam, a 2 karom, a mellem, az arcom tele van velük. Az a gond, hogy ha szabad a 2 kezem, akkor mindegy hol vagyok, benyúlok a pólóm alá, és kapargatom őket. Ez olyan rossz szokásom mint a körömrágásom. Attól sem tudom megszabadulni pici korom óta. Valamilyen szinten már élvezem is, ha kinő rajtam egy újabb, hogy van mit kinyomnom, elvakarnom, de lelkileg ez megvisel. Mintha 2 énem lenne. Várom mikor bújik ki egy újabb rajtam, de ezzel szemben nincs nagyobb vágyam minthogy én is szép legyek végre!! Egyszer valahogy megálltam ezt egy ideig, és akkor szinte mind elmúlt heg nélkül, szép volt a bőröm, de újra kezdtem. Már húztam kesztyűt a kezemre egész napra, de az sem segített. Tiszta seb a hátam, szégyenlem magam, de nem tudom megállni. Nyáron nem tudok rövidujjú pólót hordani. Hiába mennék el bőrdokihoz, ő írna egy krémet, de az nem megoldás erre. Mit tegyek? Hogyan győzzek magam felett?
2009. okt. 8. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kényszerbetegség. A pszichológuson kívül más nem tud segíteni rejtad.

(Ha csak nincs erőd egyik napról a másikra abbahagyni, de azt akkor eddig is megtetted volna)

2009. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jujj ismerős:( énis ilyen vagyok,csak én a szunyogcsipésekkel csinálom ezt,addig marom mig már vérzik...
2009. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a sebekkel vagyok így. Mosd szappannal a bőröd, ahol zsíros.
2009. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, velem is ez volt, csak nekem az arcomon voltak.

Ahhoz,h le tudj rola szokni eloszor a borod kell rendberakni. A szappant felejts el! Nem tudom,h hany eves vagy, en 24 es most voltam egy plasztikai sebesznel,h eltuntessem a hegeimet es rendehozzam a borom. O azt mondta,h a szappant es a zsiros borre valo arclemosokat felejtsem el,mert kiszaritjak a borom felszinet es betokosodnak a pattik es miteszerek es sosem fod begyogyulni az arcom. Van egy marka,az a neve,h Dermalogica, nem tudom,lehet-e otthon kapni, de neten tudsz rendelni, nekem problemas borre vannak es csodaszerek! Ha taplalkozasodra is odafigyelnel az kihatna a mentalis egeszsegedre es talan nem ereznel kesztest a kapargatasra. En is alig birom megallni, de muszaj!

En elmentem egy Dermalogica kozmetikaba,ahol szepen kitisztitottak a boromet, most kenegetem es probalom megallni a nyomkodast, idaig jol megy es szepen tisztul. Ne tudd meg milyen csunya volt, sirtam minden este, total depresszios voltam.

2009. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez stresszre jön ki.Ez amolyan pótcselekvés.Vegyél valami mást a kezedbe,amivel játszhatsz.
2009. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! 26 éves vagyok, tehát már nem tini aki ne értse meg hogy ezt nem kéne. Olyan szörnyű. 6 éve együtt vagyok a párommal, és még sosem látott meztelenül, mert szégyenlem magam. Sírógörcs kerülget minden nap, de nem megy leszoknom róla. Ja és a körmöm is életemben max.kétszer volt hosszú. Egy csődtömeg vagyok.
2009. okt. 8. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mért mondod, hogy pszichológuson kívül? Ahogy már írták, fel nem dolgozott, ki nem mondott stressz miatti pótcselekvés. Ha az esztétikai szempontok évek óta nem elegendők, szemmel láthatóan nem tudsz egyedül "győzni önmagad felett". Erre való a pszichológus. Egyébként ha valahogyan megszabadulnál ettől a konkrét szokásodtól, akkor helyébe lépne egy másik mindaddig, amíg maga az alapprobléma nincs megoldva.
2009. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!