Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék neki?...

Hogyan segíthetnék neki? Depressziós.

Figyelt kérdés
Az egyik barátom nagyon labilis lelkileg, nehéz gyerekkora volt, nem túl jók az emberi kapcsolatai, depressziós, kórházban is volt már miatta, gyógyszert is szed. Valakinek írhatnék privátban, tudnátok segíteni?

2013. máj. 31. 23:30
 1/2 A kérdező kommentje:
csúnyának érzi magát és nagyon szeretethiányos szerintem, pedig én annyit amennyit csak tudok, megadok neki.
2013. máj. 31. 23:32
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A hangsúly a szeretet hiányon van.

Most elmondom azt amit tudok tanácsolni, ha gondolod írhatsz de többet nem fogok tudni mondani maximum véleményt ha az is megfelel.

Írtad hogy annyit vagy vele amennyit lehetséges. De nem derül ki hogy te fiú vagy vagy lány. Bár az írásod alapján lánynak néznélek, de nem feltétlen lehetsz az a barátod meg gondolom fiú. Ha csúnyának érzi magát az önbizalomhiány ezen kéne változtatni, célokat kitűzni elé, és valahogy a gyógyszerről leszoktatni, mert az csak elnyomja az agyát. Volt már a családomban ilyen ember és tudom mivel jár ez sajnos.

A szeretetet kapja meg tőled, és próbálj meg neki barátokat szerezni, esetleg a párkapcsolatban is segíthetsz neki.

Biztos talál magának olyan párt aki nem a külső alapján fogja elítélni és a legjobb gyógyszer erre a szerelem, ha ez megvan akkor sokat javulhat az állapota.

A lényeg az hogy az önbizalmát kell erősíteni és a szeretet hiányt pótolni amennyire csak emberileg lehetséges.

A nehéz gyerek kort azt megértem azon sajnos nem lehet változtatni ha csak nem időutazó az ember, de bizonyos dolgokat be lehet pótolni, én szerintem, és a legjobb az ha eltereled a figyelmét a múltjáról és csak a jövő felé koncentrálna.

Lehet ez a nyom örökké benne marad, de lehet csillapítani ha új élményekkel lesz gazdagabb.

2013. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!