Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen elmezavarra hasonlitt...

Milyen elmezavarra hasonlitt ez legjobban?

Figyelt kérdés
"Félóránként változik a hangulatom,1szer extra vidám vagyok,röhögőgörcseim vannak és idétlenkedek aztán elkezdek valamin stresszelni,ideges leszek és már elképzelem hogy mi lesz ha..... és akkor mi lesz és akkor mi lesz...és félek a jövőtől és depis leszek,aztán átmegy rajtam és megint röhögök,aztán valaki felhúzza az agyamat (elég ha valaki hangosan rág evés közben) és nagyon kibukok,vagy pl. ha begyűri a nyomda a papirt,elkezdek trágár szavakat kiabálni,vérnyomásom olyankor kb.200 lehet. Esténként nem birok elaludni mert nemtudom kikapcsolni az agyamat. Éjjel vagy azon gondolkozom hogy mit kellene másnap csinálnom,tervezek előre vagy pl. sulin gondolkozok (vizsgaidőszakban meg a legrosszabb ez),forgok jobbra balra,álmaim általában nagyon furcsák,pl. történik velem valami és a végén kiderül hogy nem is velem történt hanem filmet néztem. Gyerekkoromban rémálmaim voltak életrekelő játékokról,kanibál afrikai törzsekről meg minden baromságról pedig nem is néztem horrort. Múltkor azt álmodtam hogy 1 macska beszélt hozzám. Vannak olyan pillanataim amikor úgy érzem zseni vagyok és egyszer nagy valaki leszek,extra optimista vagyok és szinte szerelmes vagyok magamba,máskor meg attól félek hogy 1szer a psichiátrián kötök ki. Ezen kivül úgy tűnik nekem h több személyiségem van. Minden nap más a kedvenc szinem. Néha este ha sokáig fent vagyok úgy érzem valaki figyel vagy valaki ki akar nyirni mint a horroban és inkább elmegyek aludni még mielőtt rámjönne a pánik. Fóbiám volt 1 diszbabától,folyton azt álmodtam hogy rámpislog meg hogy megszólal ezért inkább likvidáltam. Nagyon bizarr dolgokat szokok álmodni.Nappal azon veszem észre magam hogy agressziv vagyok. Kezdek félni magamtól..."

2013. jún. 7. 22:33
 1/5 anonim válasza:
ez engem is érdekelne
2013. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez leginkább egy krónikus ultrarapid ciklusos bipoláris depresszióra hasonlít, némi kényszertünetekkel megtűzdelve.

Az meg, hogy a kedvenc dolgaid akár naponta változnak, egyáltalán még csak köze sincs a többszörös személyiséghez, egyszerűen csak az épp aktuális hangulatod, kedved nagyon mélyen képes téged befolyásolni.

2013. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris depresszió.
2013. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Iyenkor amikor roham van, érdemes megállni egy pillanatra nagyokat lélegezni illetve kitalálni valami plusz elfoglaltságot(ami érdekel és foglalkoztatt). Nekem legtöbbször akkor jelentkezik amikor nincs lefoglalva az agyam vagy túl keveset alszom.
2013. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha magamról olvastam volna, ez engem is érdekelne! Bár nekem nincsenek rémálmaim.
2013. jún. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!