Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a halálközel...

Mi a véleményetek a halálközeli élményről? Valóban voltak odaát, vagy csupán a kémiai-biológiai folyamatok játszanak az agyunkkal?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva én szeretnék hinni benne, azonban felmerülnek bennem kétségek.Miért nem minden egyén élte át, aki a klinikia halál állapotában volt? És mi van az állatokkal? Egy hangya, vagy egy csótány,akár egy gyűrűsféreg, aminek nincs tudata sem, az hogyan tud átkerülni a túlvilágra, hiszen azt sem tudná mi az. Vagy ott vannak a növények, azok is élőlények, csak az embernek lenne lelke? Akkor az állatokkal mi a helyzet?
2009. szept. 26. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszek a tudományban! A tudomány mindent meg akar magyarázni, néha már nevetséges módon...

Hiszem, hogy létezik halálkozeli élmény, és miután meghalunk nem egyszeruen a semmibe veszunk, hanem a lelkunk tovább él és van mikor újra szuletik.

2009. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szerintem mindenki reménykedik benne, hogy a halál után is van élet. Ahogyan én is. ( Félek erre csak akkor tudjuk meg a választ... nos ha már tényleg nem lesz lehetőségünk ezt az itt maradottakkal közölni.)

Nem vagyok annyira ember központú, hogy azt feltételezzem az alsóbb rendű lényeknek ne lenne lelke. Márpedig ha lelkük van, akkor miért ne lenne számukra is túlvilág?

( Ha egy 3 éves gyermek meghal, ő sem tudná mi az a túlvilág, feltételezem, mégis oda kerülne. Nem hiszem hogy szükséges a bebocsátáshoz az, hogy tudjuk hova is megyünk.)


Előttem szólónak:

A tudomány nem hit, hanem megértés kérdése.

"nevetséges módon" Nos az, hogy valamit nem értesz meg teljes egészében nem a tudomány hibája. (Azt is ideje lenne megérteni, hogy a "tudomány" nem áll szemben a vallással. / Ezt csak a keresztény egyház próbálta elhitetni évszázadokon keresztül./ Sok dolgot nem tudunk megmagyarázni, s talán soha nem is fogunk. Ugyanakkor el kéne már végre fogadni, hogy bizonyos dolgokat szabályok irányítanak amik alól nincs kivétel.)


A legtöbb zseniális fizikus mind mélyen vallásos volt. Azt hiszem ez elég ok arra, hogy elhiggye valaki a tudomány nem zárja ki a vallás létezését.

2009. szept. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Túlélési ösztön hajt mindenkit, ez természetes... Na de mégis mi a fenét kéne csinálni a túlvilági életben az örökkévalóságig? Mi értelme van? Örökké létezni elképzelhetetlen és borzasztó. nem nagyon sokáig, hanem örökké mit is lehet csinálni? Belegondolni is rossz. Megsemmisülés szükséges és elkerülhetetlen ,de ugyanolyan elfogadhatatlan mint az öröklét.
2011. ápr. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!