Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan spirituális/pszichológiai tartalmú könyvet, ami segíthet enyhíteni a depressziót?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 15:35
 1/6 homo ludensz ***** válasza:
61%
Vagy az egyiket olvasd vagy másikat mert a kettő kizárja egymást. Két út két különböző irány spirituális és a pszichológia.Mind a kettő szeret tudományos köntösbe burkoltan megjelenni ez közös bennük.
2013. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dani900 ***** válasza:
100%

A spirituális elhitet valami hülyeséget, agymosás általában. A pszichológia meg leírja a problémákat, és az esetleges megoldásokat. De, a depressziót önmagában nem oldja. De, hogy egy kicsit spirituális maradjon, de mégis hiteles, az én véleményem szerint, ezt olvasd el: Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Én nem olvastam, viszont láttam néhány előadását, és eléggé meggyőző volt a számomra, nem egy pénzhajhász ügynök, és jó dolgokat mondott.

2013. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 homo ludensz ***** válasza:
56%
dani900 a pszichiátriáról is elmondhatjuk nyugodt szívvel hogy ott tart mint a vallás az ostya szájba helyezésével. Tünetet kezel csak gyógyszerek szedetésével és annak mellékhatásaival. A lélek (psziché) mint fogalom a spirituális dolgok fogalomkörébe sorolandó. A gyógyítása pedig eltér egy sebész vagy bármelyik szakorvos munkájától.Az agy neurológia szemlélése a képernyőn nem az emerről ad képet aki test és lélek összesége csak az egyik legbonyolúltabb szervünkről.
2013. jún. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dani900 ***** válasza:

Nem értek teljesen egyet, bár, nem baj, hogy nem vagyunk egy véleményen, én úgy gondolom, mivel a pszichológiában a legtöbb viselkedésformára, reakcióra, van magyarázat, ami számomra azt jelenti, hogy bizonyos dolgokat meg lehet állapítani, mi minek a következménye, miért viselkedik így XY, stb.

A spirituális, pedig, az, amire nincs magyarázat, de valaki, valakik hisznek benne, egy fejlettebb dologról szól, mint az ember, istenről, több istenről, vagy szellemekről, amikben, többen, kevesebben hisznek. Mivel, se megcáfolni, se megerősíteni nem lehet, mindenképp szkeptikusan kell állni az ilyen dolgokhoz, mert sokan ezt kihasználják, a hiszékenységet, és naívságot, és prédikátornak állítja magát, könyveket ad ki, érintéssel gyógyít, miközben meg jól lehúzza az embereket, és ebből gazdagszik meg.

Ezzel, csak annyit akartam mondani, hogy nem szabad feltétel nélkül elhinni ezeket a dolgokat.

2013. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
dani900 nem is volt szándékomban holmi "térítést" végezni csak elgondolkoztató nekem biztosan,hogy létezik egy un. D.S.M. Dignózis Szabványköny most a 5. kötet a lefrissebb amelyben gyakorlatilag minden emberi reakcióra van egy BNO kódszám. Ez egy pszicháterek biliája amiből kinyerik azt a diagnózis kódot ami a későbbiekben a "rendszámod" lesz.Törött lábon a gipsznek van egy kihordási ideje de egy pszichiátriai beteg csak tünetmentes lehet esetleg évekig is. A kiegysúlyozott psziché elérése szempontjából másodlagos hogy spirituális úton vagy egyéb módon éri el aki rászorúl.
2013. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dani900 ***** válasza:
Végül is, van abban valami, hogy mindegy, milyen a módszer, ha eredményeket lehet elérni vele. Csak, vannak olyan önmagukat spirituálisnak mondó emberek, meg módszerek, amik csak a pénzről szólnak: Ha megveszed ezt a könyvet....ha belépsz a szektánkba, akkor majd megvilágosodsz..., ha eljársz a jósunkhoz, megmondja, mi a helyes út....stb, szóval, körültekintőnek kell lenni.
2013. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!