Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkori kisebbrendűségi...

Gyerekkori kisebbrendűségi komplexus mi miatt alakulhat ki?

Figyelt kérdés
26 N
2013. jún. 9. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Pl:. ha valakivel gyerekként azt éreztették, hogy kevesebb mint a társai.


Értsd: Van egy raccsolós pösze gyerek. Társai nehezen értik. Van egy vénassszony ak 'tanítónéni' de csak a kis 'tökéleteseket szereti' akiket lehet küldeni különböző veresenyekre. Ami úgy nem is zavarná hanem akik meg nem olyanok azokra pikkel a raccsolós pösze gyerekre meg még jobban mert nem beszéli tisztán a 'magyart'.


Legalábbis én így értelmezem.

2013. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a tanár vagy óvónő, vagy általában a felnőttek megszégyenítik a gyereket... az nagyon...

a társai folyamatos csúfolása is lehet ilyen, de főleg a felnőttek... csúfolni mindenkit szoktak, az annyira nem megrázó.. kivéve ha rászáll az egész osztály...


pl. engem egyszer nem engedett ki wc-re a tanítónéni és az egész osztály előtt bepisiltem. Nagyon sokkoló volt.


ha ok nélkül verik a gyereket, ha mindig szidják, ostobának, hülyének nevezik...

2013. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rám azt mondta visszamaradott vagyok...nem elég hogy szalajtottam egy évet, még ott akart tartani egyre, de szüleim nem engedték...

Emlékszem olyan is volt, hogy balatonra mentünk kirándulni, és volt vacsora, ott volt két iker lány, kb 7 éves lehettem...és velük szemben is megvolt a kisebbrendűsgi komplexusom, mert többre tartottam őket,

és csúnyán néztek rám..illetve volt egy másik lány, akit már akkor lányosabbnak tartottam, szebbnek mint magamat, emrt hosszú haja volt, és akkor is csöndes voltam, mikor a balaonban "játszottunk".

Szóval nem tudom mi miatt alakulhatott ki, de ugyanezt érzem folyton folyvást...ezért nem sikerül, ezért is kapcsolat, és beilleszkedés sem....ha magabiztosabb nők vannak körülöttem.Ha pasival vagyok, akkor meg azt érzem, nem vesz semmibe, nem tart vonzónak...nem ismeri el a nőiességem...:((( Nem tudom mit csinálhatnék...

2013. jún. 12. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!