Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emlékezés, emlékezési nehézség...

Emlékezés, emlékezési nehézség. Ez mennyire normális? Volt valakivel hasonló? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2-3 évben azt tapasztaltam, hogy nehezen emlékszem vissza dolgokra, és ez az utolsó 1 évben egyre durvábban jelentkezett. Csak azokra az eseményekre emlékszem amik fontosak nekem, és ezt tudatosítottam is magamban, a többire egyáltalán nem vagy csak úgy emlékszem ha valaki segít emlékezni. Ez alatt az értem, hogy haverom mondjuk mondja nekem, hogy "De hát te is ott voltál... emlékszel? ezt és ezt csináltuk... stb. és így álltálban beugrik, de olyan is volt, hogy így se.

Ha csinálok valamit, és emlékszem arra, akkor meg néha azt nem tudom megmondani, hogy az tegnap volt, vagy mondjuk 3-4 napja.

Ehhez a jelenséghez az is hozzájárul szerintem, hogy általánosságban nagyon tudatos vagyok,és kimért, minden cselekedetemet átgondolok előre, és ez néha társaságban gondot is okoz, mert nem tudok felszabadult lenni, mert folyamatosan "matekozok odabent". Ha viszont haverokkal vagyok, akik közt nem feszengek akkor laza tudok lenni, természetesen viselkedek, cserébe viszont nem jegyzek meg annyi mindent, mert nem tudatosan cselekszem.


Ez mennyire normális dolog? Volt valakivel mar hasonló?



2013. jún. 10. 10:29
 1/1 anonim válasza:
ugyanebben vagyok.gyűlölöm.
2013. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!