Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, nem tudom élvezni az életet? (Normális válaszokat várok)

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok. Kiskoromban rengeteg fájdalmon és kiközösítésen mentem át, sokszor bántottak lelkileg az osztálytársak, nagyon magamba forduló gyerek voltam és nagyon konzervatív nevelést kaptam. Évekig egy alkoholista apával éltünk együtt, aki lelkileg terrorizálta a családot. Ezek kihatnak a mostani életemre is, nagyon kevés az önbecsülésem, de sok a lelki fájdalmam, amit nem tudok megoldani, akármit próbálok ki, hosszú távon nem használ:(. Ezoterikus könyveken keresztül, a "leszarom stíluson át" a pozitív életszemléletet és egyéb természetgyógyászati praktikákat kipróbáltam, régebben pszichológusoknál is voltam, de hosszú távon nem segített. Sajnos az egész életem eddig azzal telt, hogy próbáltam igazán boldog lenni, és megoldást találni a lelki sérüléseimre a lehető legkülönfélébb módokon, de folyamatosan negatív behatások értek/érnek különböző területeken most is és így ugyanott tartok. Munkám sajnos nincs jelenleg, mert az előző munkahelyemen is kihasználták a jó szívüségemet és azt hogy nem tudok szemét lenni az emberekkel, de próbálom a maximumot kihozni magamból. A főnök számtalan lelki terrort alkalmazott nálam amik erotikus töltetűek és fenyegetések is voltak, ezektől besokalltam és eljöttem onnan. Eddig mindegyik munkahelyemen 1-1 évet voltam, mert nem bírtam tovább a megalázásokat amiket kaptam.

A "legjobb barátnőm", akivel évekig voltunk jóban, el hanyagol a pasija miatt, pedig sosem volt erre példa, én sem szartam a fejére soha egy kapcsolat miatt, tehát megint én maradok alul.( Ő már "elhagyott" egyszer régebben, mert egy depressziós korszakomban elhamarkodottan megsértettem őt egy mondatommal, akkor egy évig nem beszéltünk egymással, pedig nagy szükségem lett volna rá). A párom mellettem van és támogat, szeret, de az érzéseimet és a fájdalmaimat csak én tudom megérteni igazán. Reménytelennek látok mindent és nem értem, hogy miért kapom ezt az élettől, amikor sosem voltam szemét senkivel mert nem tudok az lenni, egyszerűen csak azt szeretném, ha azt kapnám vissza az élettől, amit adok másoknak :(. Igazi szeretetet a páromtól kapok, és van egy lány, akivel kezdünk jóban lenni, de úgy igazán a páromon kívül nem tudok bízni az emberekben, ahhoz túl sokszor ejtettek pofára :(. Az életem egy erőlködés, és nem tudom élvezni. Dokira nincs több ezer forintom munkanélküliként, úgyhogy már tényleg nem tudom mi a megoldás. Sajnálom, hogy a problémáimat ilyen oldalra kell feltennem, de nem találok megoldást. Köszi, hogy elolvastátok!


2013. jún. 10. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Vezess naplót, amiben leírhatod az érzéseidet és a problémáidat, hátha jobb lesz tőle.Egyébként egyél csokoládét, mert sok endorfint (boldogság hormont) tartalmaz. Remélem tudtam egy kicsit segíteni :)
2013. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy párod, aki szeret és melletted van. Ennek az érzésnek sokkal erősebbnek kellene lennie, annyira, hogy elnyomja a többi nehézséget. Én legalábbis ezért szakítok rossz kapcsolatokban is nehezen, mert nem csak egy járás az egész, hanem ő a társam, akire támaszkodhatok. Jó egyébként tényleg a kapcsolatod a barátoddal? Mert az, hogy itt kérdezel és nem vele beszélgetsz azt sejteti, hogy nem teljesen tudsz vele őszinte lenni.
2013. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen a párommal nagyon jó a kapcsolatunk, szeretjük egymást és mindig meghallgat, ad nekem tanácsot bármiről is legyen szó, ő az, aki mindig mindenben mellettem áll, csak ezekre ő sem tud újat mondani sajnos, ezért írtam ki, hátha valaki tud valamit javasolni :). Igen, tényleg el kellene nyomnia a kapcsolatomnak a többi rossz érzést, de sajnos túl érzelmes típus vagyok és ragaszkodó a szeretteimhez, barátaimhoz.
2013. jún. 10. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából barátokra vágynál vagy mire? Azt írod munkanélküli vagy, lehet csak kellene egy munka végre és visszaállna az önbizalmad, ott csak lennének új emberek, akikkel új barátságok köttethetnek. Kicsit most sokat vagy magadban szerintem, ha nem dolgozol, nincsenek elterelve a gondolataid és van időd kombinálni. Elhiszem, hogy erőlködés így az életed, de ha hasznosnak éreznéd magad, mert te is dolgozol akkor talán nem lesz ilyen negatív jövőképed.
2013. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Munkahelyi barátságokhoz nem fűzök sok reményt, mivel eddig minden helyen csak kicsesztek velem, akármennyire voltam kedves és segítőkész, így nem érzek késztetést arra, hogy barátság reményében közelítsek a munkatársak felé.

Igen igazi barátságokra vágyom, és arra, hogy azt kapjam vissza amit adok másoknak, ne kihasználást, szemétkedést, át taposást. Na meg szeretném a lelki sebeket begyógyítani, de tényleg lehet, hogy a munka lenne erre a legjobb megoldás.

2013. jún. 10. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Beszélsz idegen nyelveket? Mi a végzettséged?


Szerintem ha tudsz németül és piacképes a szakmád, akkor inkább indulj meg külföldre. Magyarországon az a baj, hogy még a lelkileg erősebb embereket is nagyon megviselik az itteni állapotok. A munkahelyek meg igazából már másról sem szólnak, csak a robotról és a rabszolgamunkáról.


Szerintem nagyon sokat segítene az, ha kimennél és ott talán jobban emberszámba vesznek téged és még az ilyenkor tanácsos környezetváltozás is megtörténik. 27 évesen még vígan lehet kalandokba bocsátkozni.


Vagy a másik lehetőség, hogy elmész sztk-s pszichiáterhez, aki gyógyszereket ír fel. Mondjuk ezt annyira nem tanácsolom mert én is jártam és a befordult, szomorú, depressziós gyerekből egy fásult, semminek örülni nem tudó, kötözködő f@sz lettem. Mindenkivel összeveszek (akár az utcán kéregető csövessel is), a legkisebb szikrára is robbanok (tény, hogy így kihasználni nem igazán tudnak, de barátaim sem nagyon vannak...).

2013. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!