Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Totálisan kiborulok, miután...

Totálisan kiborulok, miután kijövök a pszichológustól?

Figyelt kérdés

Eleve az a gond, hogy iszonyú zárkózott vagyok, leblokkol az agyam, képtelen vagyok elmondani, amiket akarok, ezért vádolom magam, sokszor egyszerűen mintha törlődnének az agyamból a do,gok és csak a nagy üres semmi lenne benne.

MAztán ahogy kilépek az ajtón rámzúdul az a sok-sok összegyülemlett feszültség, szét bírnám tépni magam, múlktor bementem a mosdóba, levettem a pólómat és a jéghideg csempéhez nyomtam magam, hogy kicsit lehiggadjak.

Máskor olyan jut eszembe mikozben hazafelé megyek az utcán, hogy lerángatnék magamról minden ruhát és úgy szaladnék, vagy spontán embereknek behúznék egyet, belerúgnék stb, (Hogy aztán visszakapjam az ütéseket)

22/l vagyok


2013. jún. 10. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Írd le, amiket gondolsz. Aztán legközelebb vidd el és azokból olvass fel, ha ott éppen nem jut eszedbe olyan. Amúgy is nagyon hasznos az írás, akkor is, ha nem is olvasod fel mindet neki, mert segít tisztítani a lelkedet. Hidd el. Nekem 2 évig nagyon sok kiírnivalüm volt, aztán ez mára már csökkent. Jobban látom a lényeget is. Az enyém direkt javasolta is, és el is olvassa. Nem ragaszkodunk hozzá szigorúan, van, hogy nincs is szó az ülésen az előző írásomról, de neki nagyon sokat segített, és egyre jobb találóbb dolgokat mond nekem.
2013. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Válts pszichológust. Jobbat érdemelsz.
2013. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem a pszichológussal van a baj, hanem velem. (Megjártam négy pszichiátert, két pszichológust, valószínű, hogy velem van a baj....)

Nagyon szimpatikus, végletekig kedves, megértő, csak hiába írom le neki a dolgokat, mikor szemtől szemben vagyunk, és rákérdez azokra, amiket ÉN írtam, akkor totál kiborulok, képtelen vagyok válaszolni, szégyellem magam

2013. jún. 10. 14:50
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja még egy: Naplót is írok 12 éves korom óta, de még a saját naplómban sem mertem leírni őszintén azokat a gondolatokat, amik igazán foglalkoztattak. Extrém módon rettegek az elutasítástól és az elítéléstől
2013. jún. 10. 14:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyellned magad! Gondolom, ismerte az előéletedet (hogy több szakemberhez jártál korábban), ha vállalt. Hidd el, hallanak ők durvábbakat is. Az enyém igazságügyi szakértő is volt, meg elmegyógyintézetekben is szokott lenni gyakorlatuk, tehát meg sem kottyan nekik.

Bőgni is lehet bent, sőt, nem kell visszatartani. Őa zért van, hogy meghallgasson, neki mindent elmondhatsz, úgy tud csak segíteni. Kitartást!

2013. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Még egy: addig tűnik csak nagyon cikinek és brutálisnak egy dolog, amíg magadban tartod és rettegsz tőle. Ha már kimondtad, nem is olyan "nagy szám", nem fogod érteni, miért féltél ettől ennyire.

Próbáltatok már valamilyen relaxációs technikát, NLP-t, vagy valami testi módszert (művészetterápia, táncterápia, pszichodráma stb)? Az is tud segíteni a felgyülemlett indulatok, fájdalmak levezetésében.

2013. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod Neked is!

Az a helyzet, hogy fejben én is tudom, hogy így van, ahogy modnod, és sokszor össze is szedem a godnolataimat, eltervezem, mit fogok mondani, de mikor rákerül a sor leblokkolok. Képtelen vagyok ránézni, hihetetlenül frusztrál az, hogy ott ül velem szemben és várja hogy én kitálaljak. Még ha kölcsönösen menne a dolog (és nem szemtől szemben)akkor egy fokkal jobb lenne, de tudom, úgy nem lehet. Tudom, hogy irreálisak a félelmeim, mégis mikor odajutok minden darabokra hullik

2013. jún. 10. 16:44
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? A pszichoanalízisben is a páciens fekszik, a pszichológus meg a feje mögött ül. Kérd meg, hogy mi lenne, ha egyszer elfordulhatnál vagy eltakarhatnád a szemedet? Ezért is kérdeztem a relaxációs technikákat, ott a székben ülsz, vele szemben is akár, de csukott szemmel, ellazult állapotban (ehhez mond ilyen instrukciókat, hogy mit kell ellazítani, most biztonságban vagy, képzeld magad egy szép helyre, mit látsz ott, mit érzel stb) és akkor úgy mondhatod. Szerintem mondd el neki azt, amit itt is leírtál.
2013. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy sokkal jobban érezném magam, ha pl háttal ülnék neki a szoba tök másik sarkában (mondjuk a szekrény mögött oO) erre azt mondta, hogy olyan terápia is van, de arra nincs keret... Ezt nem értem... (TB-s)
2013. jún. 10. 20:12
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Keressél egy integratív pszichoterapeutát, aki KIP módszerrel kezel, a problémádra ez látszik a legjobbnak.

https://www.youtube.com/watch?v=oJaREbcwghI

2013. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!