Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni, de azonnal....

Meg akarok halni, de azonnal. Van kiút?

Figyelt kérdés
Évek óta boldogtalan vagyok, egész nap szinte semmit nem csinálok, csak ha nagyon muszáj, nincs erőm semmihez. Minden nap úgy kelek, hogy "már megint túl kell élnem egy napot. Szociális kapcsolataim sincsenek, nincs kedvem emberekkel beszélgetni, ha muszáj, akkor is nagyon meg kell erőltetnem magam. Szorongok is a társaságukban. Egy szar, fölösleges embernek érzem magam, legszívesebben meghalnék. Tudom, ez önsajnálat, de tényleg így érzem. Megőrülök, nem akarok így élni, de a változtatáshoz sincs erőm. Tanulnom is kéne, jövőhéten lesz egy szóbeli érettségim, de nem tudok rá koncentrálni, meg nem is érdekel, még akkor sem, ha amúgy tudom, hogy fontos. Anya is folyamatosan b*szogat, hogy milyen undorító, semmirekellő, nulla ember vagyok. Igaza van, tényleg teljesen fölösleges a létezésem.
2013. jún. 13. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ne is haragudj, de milyen szülő az ilyen??

Fogadok hogy ő nevelte beléd azt, hogy ilyen semmirekellőnek érezd magad, és arra is mérget veszek ,hogy abszolút ne mvagy fontos neki - de basszus, te LÉTEZEL, ember, nem egy tárgy vagy akit lehet dobálni, értsd meg...


Biztos vannak olyan dolgok, amiket szeretsz, vagy ilyesmi - az, hogy NINCS, az KAMU!!!

Na, írok inkább levelet :D

Amúgy fiú, lány vagy?

2013. jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van hát: még nem is éltél, honnan tudnád, hogy jobb meghalni?


Sok szülő neveli bele a félelmeit/gondjait/problémáit a gyerekébe. Nálunk is apám elmondta nekem tizenéves koromban naponta többször, hogy nem tudom beosztani az időmet.

Nem vagy fölösleges, ezen ne is rágd magadat. Tanulj az érettségidre, mert az a legközelebbi próbatétel. Aztán gondolom vannak további tervek, mint tanulás és munka - mindkettővel lehet szocializálódni, barátokat szerezni. Ha nem találod fel magadat az emberek között, azt szerintem gyakorlással lehet fejleszteni.


A lényeg, hogy ne aggódj és ne rágd magadat ezen. :)

2013. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező,és tisztelt Első válaszoló.Minden éremnek két oldala van,a kérdező leírta,hogy már évek óta így érzi magát,és valószínüleg az életét is így éli.Magyarán lehet az édesanya már tényleg túl van egy bizonyos ponton,amikor már tehetetlen a gyermeke ellen.Mondjuk azt énis alátámasztom,ha TÉNYLEG ezeket a szavakat használja ellen nap mint nap,az mondjuk nem sokat segít,sőt csak mégjobban rombolja az embert,és még gyűlöletet is gerjeszt.De szülőként tudom,nekem is van egy kamasz lányom,aki éli a kis világát,és nem számol a következményekkel,és igen van az a határ amikor már csak a kemény szavak segítenek,és a megrázás.Persze ezt is normál keretek között,én mondjuk sohasem mondtam a gyerekemnek hogy egy undorító nulla,de azt már sokszor vágtam a fejéhez,hogy a körmei festegetésére van két három órája mire kipingálja magát,de arra,hogy egyszer kiatakarítsa a szobáját arra nincs,és ő egy lusta disznó.Ezek szerintem normál leszólások.

És akkor most kezdeném a kérdésedre való válaszom.Van kiút,de sajnos ezt magadnak kell megépítened,szépen lépésről lépésre.Magadról nem írtál semmit,külsöségekre célzok.Hogyan nézel ki,ebben is kudarcélményed van?Vagy esetleg normál testfelépítésed van?A depresszió az elsődleges amit tudok neked mondani,ezt viszont nagon alapos munkával tudod eltüntetni életed mindennapjaiból.Akarat kell hozzá,és kitartás,és persze a pozitív hozzáállás.Próbálj meg egy hétig,csak egy hétig,hogy úgy kelsz fől,hogy ma más lesz,minden jó lesz,és süt nap.Tartsd tisztán a szobádat,tisztálkodj rendesen,moss minden nap hajat,hogy frissnek érezd magad,tisztán öltözz,itt nem a divat a lényeg,külsőre érezd magad ápoltnak.Ez az első lépés,mert ha körülötted gyűlik a szemét,a rendetlenség,és magadat is elhanyagolod,ez már nagy löket a rossz közérzethez.lehet viccesen hangzik,de hidd el az ezen dolgokon való változtatás csodákat tesz,a közérzettel.Keress egy elfoglaltságot,nem a számítógépre gondolok.Reggel kelj fel egy órával korábban,és menj le 5 percre futni.Aztán ha tetszik ezt hétről hétre növelheted,5 percekkel,mert a szívedet sem kell túl erőltetni.Ha ez nem jön be,keress mást,amire talán egy kis hajlandóságot érzel,vagy kedvet kapsz hozzá.Nem baj hogy egyedül teszed.Ez jót tesz a tetednek,esetleg ha súly problémád van,akkor ezen is segíteni fog,mert önbizalmat fgosz tőle kapni,de anélkül is önbizalmat ad,meg rendszerességet az életedbe.Persze ne érezd tehernek,lehet az elején amíg nehéz úgy fogod érezni,de mindig a jövőre gondolj,mert egy idő és megszokod,és hidd el akkor már élvezni is fogod.Egy héten egyszer,csak egyszer EGY NAP segíts édesanyádnak.Mondjuk takartsd ki neki a lakást,szó nélkül.Hidd el nem nagy kunct,de le fogod vele nyűgözni,és a sok rossz szavakat,szép szavak fogják átvenni,mert látni fogja rajtad,hogy törekszel,és próbálkozol.A szociális kapcsolataidon viszont csak úgy tudsz váltotatni,hogy megpróbálsz beilleszkedni,még akkor is ha nincs hozzá kedved.Nem kell másnak tettetned magad,és nyiss az emberek felé,és hagyd mások közeledését feléd,más emberektől,ne mindjárt lekezelően elutasítani.

Mint ahogy leírtam,kemény munka lesz mire mindent kidolgozol magadból,de mivel segítségért kiáltottál,ezért még megvan benned a remény és a halvány akarat a jobb és szebb jövőért.Majd írj hogyan alakult!Vagy írj ha csak beszélgetni szeretnél!Szép napot!

2013. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Meg akarok halni, de azonnal"


Sztem azért a válaszokat még várd meg...

2013. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!