Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen KIVAGYOK ha a...

Egyszerűen KIVAGYOK ha a háziorvos asszisztense megsimizgeti a karomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A házidokival nem gyakran taléálkozom, csak az asszisztenssel, aki mindig simogatja a karomat, a hajamat, amitől én ROSSZUL VAGYOK. 21 éves nő vagyok ő 50 körüli nő. Nem arról van szó, hgoy tetszenén keni, ő ilyen típus, mindenkivel ennyire közvetlen, de én borzasztóan utálom. Próbálok elhzódni látványosan, és mégis folytatja, rettenetesen gyűálölm. Nem vagyok autista beütésű de nekem az érintés tabu téma, csak a leges legközelebbi hozzátartozóktól viselem el, ez túl intim dolog. Én vagyok a hülye?
2013. jún. 14. 11:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
mindenképp túlreagálod, de ennél nagyobb szociális problémád ne legyen. Ha ez a legdurvább akkor nincs nagy baj veled.
2013. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
alapból szociális fóbiám van, de ez totálisan kikészít. Egyszerűen undorít, ha hozzám ér, hát mégis ki ő nekem?
2013. jún. 14. 12:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Heheh :D Mintha magamat olvasnám. Baromi egyszerű: Mondd meg neki, meg lehet szépen is meg csúnyán is.
2013. jún. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

csak ha csúnyán mondom, akkor nem írja fel a dilibogyókat :DDD

Egyébként el szoktam rántani a karomat, de nem ért a szóból.... :/ pontosabban a tettből :d

2013. jún. 14. 12:23
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem tett ő neked semmi rosszat. Valószínűleg mindenkinek megsimizi. Szeretet megnyilvánulása. Nem ő vele van a baj hanem veled. Kúráld ki magad a fóbiából ez a megoldás.


A dolgok amik velünk történnek igyekeznek előhozni a problémáinkat hogy megbirkózzunk velük. Gondolj csak vissza, hogy ki simogatott gyerekkorodban, amikor nem esett jól a simogatás?


Még egy jó kis gyerekmolesztálás is lehet a háttérben...


De ne szívd mellre ez csak egy tipp.

2013. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy ezekben az emberekben nem tudatosul, hogy megérintik a másikat ... valamikor régen olvastam ilyen vizsgálatokról, ahol az illetőt filmre vették és megmutatták neki ... meg volt döbbenve, hogy ő beszéd közben simogatta, fogdosta a beszélgető partnerét
2013. jún. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Hármadnak: Nem molesztáltak soha, sőt szüleim sem nagyon simogattak, sem rokonok, ez nálunk egyáltalán nem volt szokás, talán ezért is viszolygok

2013. jún. 14. 12:29
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondold azt, hogy nem te vagy a beteg, hanem Ő, és ez a baja. Mindenesetre elég fura, amit művel. Egyik beteg után simogatja a másikat. Így ő terjeszti a betegséget.
2013. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
vagy velem különkedves akar lenni, mert tudja, hogy depressziós vagyok és dilidokihoz járok, még ezt tudom elképzelni. De attól még BORZASZTÓ BOSSSZANTÓ
2013. jún. 14. 12:48
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem mondta senki hogy a családodban molesztáltak.


De valahol történt valami gyerekkorodban, mert csak úgy nem fél valaki az emberektől. Minél megrázóbb volt ez az élmény annál inkább igyekszik a tudat elzárni.


Ne dilibogyót szedj! hanem keress egy jó terápiát!

Ez nem olcsó, de ezzel legalább van esélyed.

Az indokolatlan félelem alapvetően szerintem nem betegség hanem egy rossz beidegződés, egy rossz program amit ki kell törölni.

2013. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!