Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életképtelen vagyok, mit...

Életképtelen vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Évek óta boldogtalan vagyok, nem érdekel senki és semmi, nincsenek hobbijaim, céljaim. Rosszul tanulok, szörnyű lett a bizonyítványom is, folyamatosan csak csalódást okozok a szüleimnek. Minden nal azzal a gondolattal ébredek, hogy már megint egy újabb nap, amit valahogy túl kell élnem. Nincsenek barátaim, pedig néha szívesen kimozdulnék, de hát ki barátkozna egy ilyen emberrel.. Egész nap itthon vagyok, nem csinálok semmit, teljesen fölösleges egyáltalán élnem, mert egy semmi vagyok. Legszívesebben bevennék egy csomó gyógyszert és vége lenne.
2013. jún. 14. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne legyél, én is hasonló vagyok mint Te, rossz eredményekkel kontra végzettséggel, mégse kötöttem fel magamat

Keress valami munkát és majd lefoglal, azért nincs kivel kimozdulnod mert magad vagy mint Én

21/F

2013. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Úgy nem tudom sajnálni az ilyen embereket. Állj talpra!Gondolj bele, nekem gyógyíthatatlan betegségem van, nem mehetek se napra, se hidegbe, vigyáznom kell hogy ne sebesüljek meg, napi 20szem gyógyszert szedek, és 2gyereket nevelek, akik közül az egyik mentálisan beteg!És nekem igenis van kedvem élni!Mindenkinek megvan a maga baja!Neked konkrétan nincs is semmi!Örülnöd kellene hogy egészséges vagy, és előtted az élet. Gondolom alegfőbb bajod hogy unatkozol... De csak fel kellene emelned a feneked, és elkezdeni élni!
2013. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Kedves utolsó, én meg az ilyen hozzáállást utálom.

Azért, mert Neked gyógyíthatatlan betegséged van, másnak már nem is lehet rossz, más már nem is érezheti rosszul magát? Ha egy rákos-aidses-leprás kombinációval rendelkező ember szólna le, hogy neki rosszabb, te kussoljál csak, senkit nem érdekel a hisztid a nap miatt, akkor az hogy esne? Vagy úgy éreznéd, ez Neked segítség bármiben is?

Kérlek, értsd meg, azért mert Te erős vagy és kitartó, még nem jelenti, hogy más is, és lehet, más már egy apróságtól olyan kiborulást tud rendezni, mert egyszerűen ő ilyen, Te meg ilyen.

Empátia, ez a titok, azt hiszem.



Kedves Kérdező!


Csomó mindent nem írtál le, amit azért nem ártana tudni, például hány éves vagy, milyen a kapcsolatod a szüleiddel, az, hogy csalódást okozol nekik, azt ők mondták-e Neked stb.

Az osztálytársaiddal, tanáraiddal milyen a kapcsolatod? Ők nem vették észre, hogy valami nincs rendben Veled?

Iskolapszichológust felkerestél már?

A tanulás miért nem megy, nem is próbálkozol, vagy nem tudsz koncentrálni?

2013. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Kedves 3-as, épp azt írtam hogy mindenkinek megvan a saját problémája.Midnenkinek vannak gondjai.És ha most elkezdik abajgatni meg babusgatni a kérdezőt, szerinted jobb lesz neki?Észhez kell téríteni, és az érveim racionálisak voltak.Valakinek ennyi is elég hogy talpra álljon.Csak átgondolja hogy mennyivel jobb helyzetben van mint más, és pozitívan tekint a jövőre.Ha egy kis dolgotól kiakad, akkor elég kínszenvedés lesz az élet... Ne szépítsünk..
2013. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es, tudom, hogy van sok ember, akinek rosszabb, mint nekem. Csak én egy motiválatlan, unatkozó nulla vagyok. Tisztában vagyok vele. Gyenge vagyok, nem tudok felállni, néha sikerül ideig-óráig, de aztán megint eluralkodik rajtam a negativitás. És igen, azt is tudom, hogy egyedül én vagyok, aki változtathat, mégsem teszem, nincs erőm.
2013. jún. 14. 17:24
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as, 17 vagyok. Anyával eddig jó volt a kapcsolatom, de most, hogy nem teljesítek jól, rossz lett a bizonyítványom, azt mondta, hogy mindig csak csalódást okozok és nem hisz bennem már, nem fog támogatni. Apával ritkán találkozom.

Suliban van pár ember, akikkel elvagyok, de barátoknak nem nevezném őket. Nem hiszem, hogy észrevették, hogy baj van, max. annyit, hogy sokkal zárkózottabb vagyok az átlagnál. Igyekszem a külvilág előtt elrejteni a problémáimat. A tanulás menne, csak nem tudom rávenni magam, nincs semmi, ami motiválhatna. És hát..célok nélkül nehéz bármit is tennem. Nem voltam pszichológusnál, de gondolkozom rajta, bár igazából én segíthetnék saját magamon.

2013. jún. 14. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt a nyár, járj el kirándulni, sétálj, ülj be valahova. Nem kell mindenhez pénz. És ismerkedgetsz!Mindneki lazább ilyenkor.Felül kell emelkedned magadon.Cél az legyen hogy ha most nem tanulsz jól, akkor nem mehetsz jó suliba, és nem lesz egy olyan szakmád amit szeretsz, és pénzt is keresel vele. Ne olyan munkád kelljen csinálnod életed végéig amihez nincs kedved. ha ez nem elég nagy motiváció akkor nem tudom mi lehet az!És soha nincs túl késő ha eldöntessz valamit!Ha más nincs akkor írd ki facebookra hogy sétálnék egyet, valakinek lenne kedve csatlakozni? Szerezz be egy házikedvencet.Most nincs suli, bírsz vele foglalkozni. Ez okot ad arra hogy másnap is felkelj!Egy kiskutyával szerezhetsz barátokat, séta közben...stb stb. Próbálkozz!Nyiss a világra,az emberekre, és ők is nyitni fognak feléd.
2013. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én régebben sokszor gondoltam arra, hogy az életet nem nekem találták ki, túl nehéz, önállótlan vagyok stb. Általánosban ki voltam közösítve és a középsuli nagy részében is. Az életben nehéz tartósan boldognak lenni, szerintem az emberek ott szúrják el, hogy ezt alapvetőnek gondolják, a boldogsának lennie kell, különben semmi se jó. De ez apró örömökön múlik, nem tartós állapot. Nagyban segíthet, ha valamiben jónak érzed magad. Én pl a rajzolásban találtam meg a helyem, de mostanában elkezdtem sportolni is és ha sikerül lefogynom erősebbnek fogom érezni magam. Neked is célt kéne kitűznöd magad elé, de nem túl nehezen elérhetőket. Barátokat meg nehéz szerezni, nekem mindig is csak haverjaim voltak pár szó erejéig mindenkivel eltudtam társalogni, de barátom csak 2 van az életemben igaz velük se mindig beszélek mégis jobban a barátaim mint akikkel nap mint nap találkozok. Engem az is feldobott, pl elmentem tegnap futni, találtam egy hintát, leültem és csak ücsörögtem és nagyon jól éreztem magam. Rá kell jönnöd, hogy mi tesz boldoggá, különben egyre rosszabb lesz és át is gondolhatnád az értékrended mi a boldogság mi a fontos az életben egyébként nekem a kezdő löketet az adta meg, hogy elkezdtem egy online játékkal játszani és nagyon sokat beszélgettem másokkal/ismeretlenekkel
2013. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!