Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha túlélném akkor bezárnának...

Ha túlélném akkor bezárnának a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel valaki öngyilkos akar lenni és valami miatt nem sikerül, akkor bezárják a pszichiátriára?
2013. jún. 14. 21:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyszeruen ne csinald meg es ennyi :D
2013. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
37%

Csináld úgy, hogy sikerüljön!!! Akkor nem kell a következményeken töprengened!!!

Ha meg szeretet hiányod van, nehogy azt hidd hogy majd mindenki téged fog sajnálni, mert bevettél 5 szem nyugtatót...

2013. jún. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből és a bizonytalanságodból ítélve egyáltalán nem vagy Te biztos abban,hogy ezt szeretnéd,ez a tökéletes megoldás.Nem tudom,hogy mi a problémád,ami miatt ez megfordult a fejedben,de ha már a következményeket próbálod felmérni,gondolj a hosszú távúakra is.Egy suicid kísérlet fekete foltként marad meg a további életedben.Megfoszthat sok dologtól (például nem valószínű,hogy utána valaha is örökbe fogadhatsz gyermeket,ha arra lenne szükség,mert ez kizáró ok,stb.),és állandó nyomás például ha munkát keresel (elvileg titoktartás,miegymás,de sosem lehet tudni,hogy a fejvadász cégek keze meddig ér el,milyen információkat tudnak Rólad kideríteni).


De,hogy a kérdésedre is válaszoljak: kórházi protokolltól is függ,hogy hogyan kezelnek,hová küldenek.Ha gyógyszerrel csinálod,első lépés a gyomormosás,aztán irány a toxikológia,vagy a sürgősségi,méregtelenítés,antidótumok beadása,infúzió ha kell,és egyebek (komoly mérgezés/bizonyos szerek esetén dialízis,forszírozott diuresis,stb.),ha más módszer,akkor a megfelelő osztályon ellátnak,aztán intézettől függően vagy automatice küldenek a pszichiátriára,vagy megkérdeznek arról,hogy lemondasz-e az öngyilkossági szándékodról.Ha igen,papír és mehetsz haza.Ha nem (vagy ha meg sem kérdeznek),akkor pszichiátria.Ott jönnek a fárasztó tesztek (MMPI,Rorschach,stb.),beszélgetés egy pszichológussal,közben figyelik a viselkedésedet,ha nyugodt vagy és kooperatív,illetve a tesztek sem jeleznek mentális problémát,2-3nap és kiengednek azzal az instrukcióval,hogy járj pszichoterápiára.Ha mentális problémát találnak,és/vagy úgy ítélik meg,hogy gyógyszeres kezelés beállítása szükséges,akkor tovább bent tartanak.


Nem jó játék,hidd el nekem,nem a levegőből beszélek.Olyan trauma,amit sosem fogsz tudni kitörölni.Inkább előzd meg,és már most kezdj el pszichológushoz járni.

2013. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
na figyelj, talán az én válaszom lesz a legmegbízhatóbb, mivel akár hiszed, akár nem átestem pont az egészen. felvágtam az ereimet egy éjszaka, hátha összejön, de sikertelen volt (egyértelműen) és anyum meg tesómék még akkor észrevették. kihívták a mentőt, bevittek a sürgősségire, összevartak gyorsan, mint egy rongybabát, és mondta az orvos, hogy el kéne menni a pszichiátriára. természetesen anyum döntött róla, mivel MÉG ő tart el, beleegyezett. (mert amúgy is gondolkodott rajta mivel még akkor volt 2 hónapja, hogy teljesen szarul éreztem magam). szóval ne képzelj el olyasmit, hogy akaratod ellenére beraknak egy gumiszobába... ha sikertelen is lesz a próbálkozás, akkor tegyél róla, hogy senki ne tudja meg akiben nem bízhatsz meg eléggé... HA mégis bekerülnél a pszichiátriára, az első legfontosabb dolog, hogy ne akarj megszökni, mert akkor csak az ágyhoz kötnek. (tapasztalat). az, hogy mikor engednek ki, rajtad múlik: vagy őszintén mondod, hogy megbántad, hülyeség volt, terveid vannak, stb... bla bla bla, vagy csak hazudod (mint én). röviden tömören ennyi. (JA és van egy 566 kérdéses teszt, amiből leszűrhetik a depressziót, de csak ha őszinte vagy az olyan egyszerű kérdéseknél, hogy meg akarsz halni, stb..)
2013. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd még eldöntöm. De amúgy ez tényleg kizáró ok lenne az örökbefogadásnál?
2013. jún. 16. 20:21
 26/31 anonim ***** válasza:

20:16-os: mint mondtam,én sem a levegőbe beszéltem,csak nálam a módszer volt más...


Kérdező: A gyámhivatal elég komoly pszichológiai és egyéb alkalmassági vizsgálatnak vet alá örökbefogadás előtt annak megállapítására,hogy alkalmas vagy-e egy gyermek egészséges szellemi fejlődésének biztosítására.Aki öngyilkosságot kísérel meg,vélhetően igen könnyen fennakad a rostán... Nem hiszem,hogy a gyámhivatal elől ilyesmit csak úgy el lehet titkolni...


(A 20:12-es voltam)

2013. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Aha, értem :(
2013. jún. 16. 20:54
 28/31 anonim ***** válasza:
jól kell csinálni elsőre is
2013. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Gyógyszerrel ne próbáld semmiképp, nem olyan, mint ahogy elképzeled, hogy szépen elszunnyadsz, sokkal undorítóbb és fájdalmasabb az egész folyamat.

Szerintem te KIFEJEZETTEN arra vágysz, hogy ne sikerüljön az öngyilkosság, hogy végre olyan helyre kerülj, ahol rendbe szedhetnek, mert nincs bátorságod segítséget kérni, vagy szeretnéd, hogy figyeljenek rád, sajnáljanak stb. Ilyesmik jutottak eszembe a kommentjeid alapján.

Mit gondolsz erről, látsz benne igazságot?

("volt egy ismerősöm aki" szintén öngyilkosságon törte a fejét, de amikor elképzelte, mindig az volt a vége, hogy "balul sül el", tehát nem hal meg, hanem pszichiátrián köt ki, és ott végre kezdenek valamit vele. A baj ezzel csak az, hogy pszichiátrián leszedálnak, aztán vegetáljál. Pszichológus viszont nem nyom el, hanem 1)meghallgat, kibeszélheted neki magad őszintén 2)tanácsokat ad, hogy milyen helyzeteket hogy kezelhetsz, hogy jöhetsz rá dolgokra stb stb. stb.

Írd meg kérlek, mi most a helyzet Veled!

2013. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

amúgy érdekesen raktad fel a kérdést... ha TE túlélnéd akkor bezárnának-e (ez a kérdés)

és a kérdés részletezésében meg már, tegyük fel, ha VALAKI öngyilkos akar lenni...

2013. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!