Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ráerőszakolhatják valakire,...

Ráerőszakolhatják valakire, hogy menjen be a pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Vagyis nem dönthet ,hogy be akar menni vagy sem, hanem kötelező bemennie.
2012. dec. 16. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
ha térben-időben orientált nem viszik el. ekkor csak saját akaratából. ha már veszélyes a környezetére és önmagára nézve, akkor már lehet róla szó, hogy elvigyék.
2012. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. kényszergyógykezelés csak bírósági ítélet után van. Ha valaki nem akar bemenni, nem kötelezhetik rá.
2012. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, pedig sokszor okosabb lenne. Nekik nincs betegség tudatuk, de kezelés nélkül nem tudnak meggyógyulni.
2012. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sima kórházi pszichiátriára be sem fogadják. Neki kell aláírni, hogy önként veti magát alá a kezelésnek.
2012. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nah,csak,h tisztázzuk a dolgot. :)

1. emberke: Egy agresszív ember, térben - időben orientált ,még is bekerül.


Nah egy példa ,ha mondjuk, hajnal 1 órakkor,hoznak a mentők/rendőrök egy beteget pl. agresszív, suicid kísérlet, vagy bármi más, akkor ugye az éjszakát bent tölti ha az ügyeletes orvos úgy rendeli el,akár tetszik neki akár nem.

Másnap, viziten kitalálják,hogy, felvételre kerül-e vagy nem. Ha igen, akkor kötelesek bejelenteni a bíróságra,ahonnan szakértők fognak kijönni,és megnézni az emberkét, ha ők is úgy döntenek / és általában igen/, hogy maradjon,akkor marad.


Tehát, kedves kérdező, a kérdésedre a válasz: IGEN

2013. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Te nagyon bennfentesnek akarsz látszani. De a dolog egyáltalán nem így működik. A beteg szabad ember. A kórházban is. Akkor kel fel az ágyából, amikor csak akar. Az eü személyzet, beleértve a portást is, nem őrök. A gyógyulás önkéntes. Kivéve a rabkórház!

2013. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
A zárt osztály más mint a többi kórházban lévő osztályok.
2013. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.én nem akartam múlt hónapban a sűrgősségire kerülni, de bevittek, utána a pszichiátriára, mondtam, hogy én haza akarok menni, de nem engedték...
2013. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, még felnőtt embereket is bevitethetnek erőszakkal.


Kiskorúaknak nem csak a pszichiátrián, hanem SEMMILYEN orvosi kezelésnél nincs beleszólásuk, hogy mit tehetnek velük és mit nem.


Engem is így vitettek be, erőszakkal, pedig nem voltam sem ön- sem közveszélyes.


Undorító egy világ ez... 😭

2020. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!