Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítene valaki? Megerőszakoltak.

Segítene valaki? Megerőszakoltak.

Figyelt kérdés

Nem túl régen történt. Az elkövető börtönbe került, de mégis nagyon félek h bosszút fog állni rajtam. Olyan mintha egy hülye filmben lennék ahol követnek. Nagyon szeretnék olyanokkal beszélni akik átéltek hasonlót vagy bármi tanácsot tudnának adni, hogy kicsit szűnjön ez a stressz és ki tudnánk beszélni a témát, hátha megnyugtat.

22/L



2013. jún. 17. 00:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szia! Velem 4 éve erőszakoskodott egy srác, mondjuk odáig szerencsére nem jutott el. Nem tudom, ezen túl tudja-e tenni magát az ember, lehet nekem az is közrejátszik, hogy nagyon fiatal voltam, de még most is elég nehéz minden, egyedül nehéz bárhová is elmenni. Ami valamennyire segített, az az idő, de túl sok jó tanáccsal nem szolgálhatok. Én kényszerítettem/kényszerítem magam, hogy találkozzak a barátaimmal, ne zárkózzak be teljesen egyedül. Jársz pszichológushoz? Ő biztos tudna okorakat mondani. Esetleg írj privátot, aztán kisírhatjuk magunkat. :)
2013. jún. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Két férfi, jóval idősebbek nálam, ismertem őket régóta, haza akartak vinni kocsival egy házibuliból, sokat ittak. Eszembe se jutott, hogy valójában mit akarnak.

Én csak 15 voltam, de az utolsó percben sikerült elmenekülnöm. Le akartak itatni, én előtte nem ismertem, mi az a konyak, amikor futottam, annyira elfogott az undor, hogy kijött belőlem minden. Szerencsére elértem az utolsó buszt. De hosszú évekig nem volt kapcsolatom, egyszerűen nem bírtam elviselni a férfiakat. És nem akartam lefeküdni senkivel. Sok évig tartott ez az undor.

2013. jún. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: több évtized telt el, mire valakivel el tudtam képzelni kapcsolatot, soha nem volt erőszakos. Feleségül mentem hozzá, de nem tartott sokáig, szerinte olyan voltam, mint egy jégpálya, született egy fiam, de már ő sem él (autóbaleset). Azóta sincs másik párom, nem is hiányzik senki.
2013. jún. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Megfelelő pszichoterápiával gyorsan túl juthatsz rajta.


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szakszerűtlen (baráti, családi, ismerősi) beszélgetés sokat tud rontani az érzéseiden. Fordulj pszichoterapeutához (olyan pszichológus, orvos, stb., aki posztgraduális terapeuta kiképzést is kapott).
2013. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő önvédelmi képzés elkezdése értelemszerű hogy segít feldolgozni a történteket és enyhít a félelmeken, görcsökön!
2013. jún. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A lehető leghamarabb kezeltesd magad! Pszichológussal, pszichiáterrel. Nekem volt ilyen eseményem fiatal koromban és sajnos gyenge idegzetű lettem azóta.
2013. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7-nek: én vagyok a 2-3, abban az időben ezzel senki sem foglalkozott, később kezeltek, de évtizedek múlva is kiráz a hideg, ha eszembe jut. Maga a támadás okozta a sokkot az orvos szerint, a rémálmaim is sokáig előjöttek. Nagyon nehéz ezt feldolgozni.
2013. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
6osnak rajta vagyok a témán, úgy gondolom nagyobb energiát kell arra fordítani h meg tudjam védeni magam a jövőben. elég tanácstalan vagyok milyen sportot kéne űznöm mert az az igazság sokat sportolok de a harcművészet sosem volt az én asztalom, nem igazén hiszek(hittem) benne, hogy egy nő meg tudja védeni magát önerőből. Persze ha vmi bajnok féle lennék ezzel nem lenne probléma:D de sajnos nem vagyok az
2013. jún. 18. 00:13
 10/23 anonim ***** válasza:
Cselgáncs vagy karate, nem kell versenyzővé lenned, ha az alapokat megtanulod, meg tudod védeni magadat. Például azt, hová kell rúgnod, hogy összeessen a támadó.
2013. jún. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!